Ruskamen Chorvatsko a moje dovolená


Dovolená u moře byla vždy takovým milníkem, kterého by chtělo mnoho lidí alespoň jedenkrát v životě dosáhnout. V dnešní době už je cestování za rekreací a poznáním na úplně jiné úrovni než tomu bylo před 30 lety, takže se k moři může podívat naprosto každý (pokud na to má čas a prostředky).

Já se tohoto okamžiku dočkal poměrně nedávno, kdy jsme se s rodinou rozhodli navštívit Chorvatsko, které je takovým nejběžnějším, ale stále hojně využívaným místem s širokou nabídkou rekreačních center. Protože se jednalo o naši prvotinu, dlouhou dobu nám trval výběr ideálního letoviska. Nakonec se ale čekání a nekonečné prolézání cestovních kanceláří vyplatilo a podařilo se nám sehnat dovolenou, která v našich srdcích navždy bude mít své místo.

Už tomu bude skoro pět let, co jsme se vydali objevovat krásy Chorvastka do letoviska Ruskamen, který se nachází pod svahy Omišské Dinary.

Ruskamen Chorvatsko, průzračné moře a dokonalé pláže

Ihned po příjezdu do Lokvy Rogoznici, obce, jejíž součástí je Ruskamen, nám bylo jasné, že jsme při výběru trefili do černého. Omišská riviéra, rozpínající se všude kolem, vás neopakovatelným způsobem vtáhne do lůna přírody a raní procházky tímto útvarem opravdu stojí za to. Krajina riviéry je o tolik jiná ta, kterou známe, že od ní nebudete moci odtrhnout oči ani při návštěvě pláže.

Omiš Chorvatsko

Oblázkové pláže jsou většinou přeplněné turisty, že máte v obvyklých návštěvních hodinách (tedy odpoledních) problém si vůbec najít vhodné umístění pro vaše slunění. To je však jedinou kaňkou na jinak krasné dovolené. Voda je díky absenci písku průzračně čistá a tím pádem vhodná k objevování podmořských krás během potápění. Hlavně z tohoto důvodu shledávám kamenité pláže jako vhodnější, je však důležité přijít na pláž s tvrdší podložkou, protože ležení na dece se může po delší době stát opravdu nepříjemným.

Služby v okolí

Ruskamen nabízí širokou škálu služeb pro turisty, z nichž za zmínku stojí především možnost využít výletní lodě, ze kterých pohled na Omišskou riviéru vypadá lépe než na souši.

Výhodou je také jeho umístění, protože se nachází přibližně v polovině cesty mezi Splitem a Omišem, které také stojí za to navštívit.

Doporučení – bez váhání!

Díky všem výše zmíněným skutečnostem mohu tedy s klidným srdcem doporučit letovisko Ruskamen jako ideální místo pro rodinnou dovolenou. Určitě nad tím alespoň přemýšlejte.

Ruskamen je ideální volbou pro běžné lidi, kteří si příliš nepotrpí na zbytečný luxus a je pro ně přednější čas strávený na pláži a vycházky přírodou. Jedná se tedy o skromnější letovisko, ale tento fakt mu na kráse nijak neubírá. Možná i naopak.

Ubytování v Ruskamenu

Související: