Rybaření na Štěrkovně v Dolním Benešově


Nedávno jsem s přítelem navštívila skvělé, odpočinkové místo! Byli jsme rybařit na Štěrkovně v Dolním Benešově a pokud jste z Moravskoslezského kraje, tak vřele doporučují zde zajít. Pokud hledáte něco, kde si odpočinete, načerpáte novou energii a zároveň ulovíte ryby, tak tohle je přesně ono.

V létě se zde dá i koupat, ovšem vstup do vody je na vlastní nebezpečí. Lovení ryb je možno pouze na vyznačených úsecích. Pokud máte děti, tak doporučuji pouze za doprovodu dospělých osob.

Štěrkovna Dolní Benešov je skvělé místo k chytání velkých ryb

Co se rybaření týče, tak je potřeba mít rybářský lístek. Rybolov zde funguje ve 2 úrovních: v jedné části rybníku je nutno mít zakoupenou svazovou povolenku. Ve druhé části je potřeba mít povolenku města. Tato část se nazývá ,,chyť a pusť‘. Zde je nutno mít nejen povolenku, ale i místenku. Pokud jste milovníci lovení kaprů, tak jste na správném místě. Jelikož zde je můžete lovit v části chyť a pusť.

TIP: Přehrada Kružberk nabídne odpočinek a cvičné skály nadchnou horolezce

Ovšem je důležité podotknout, že musíte použít pouze jednoduchou montáž s jedním háčkem. Přítel chytil kapra, který měl až 25 kilogramů. Pokud budete ryby měřit, tak je nezbytné mít navlhčenou podložku, aby se rybě nedostala na kůži infekce. Na revíru se chytají trofejní ryby a sjíždí se zde rybáři z celé České republiky. V rybaření nejsem sečtělá, tak jako přítel. Ovšem na tento zážitek budu vzpomínat opravdu dlouho.

Jezero je nádherné

Jsem vděčná mému příteli, že mě vzal na tak kouzelné místo plné dobrodružství, romantiky, a že  jsem mohla být toho součástí! Už se těším, kam se podívám příště a rozhodně se místem nechám překvapit, stejně jak tomu bylo i u tohoto zážitku. Nelituji ničeho, naopak jsem moc ráda, že jsem tento skvělý výlet podnikla s někým, komu 100% důvěřuji a vážím si ho. Když někoho máte rádi, pak společně strávený čas uteče jako voda a než se nadějete, tak musíte zase do práce.

Fotogalerie

Navštivte také v okolí: