Rybník Pístovice – ideálně strávený čas v létě


Léto se nám pomalu ale jistě blíží. I přes situaci, která už nějaký ten týden trvá, se však opatření postupně uvolňují a my nejspíše budeme moci trávit léto tak, jak budeme chtít. S nějakými pravidly ale stále budeme muset počítat.

Každopádně otázka zní – kde strávit léto? Kam jezdit na přírodní koupaliště? Odpověď je jasná.

Informace o místě

Pístovice patří k obci Račice – Pístovice a nachází se cca 8 – 10 km od Vyškova na úpatí Drahanské vrchoviny. Je to poměrně větší vesnice než bývá zvykem. Okolo Pístovic je spousta polí a planinek. Také je zde velmi rozsáhlá chatová oblast, obzvlášť blízko rybníku. Bydlí zde okolo 500 obyvatel.

Pístovice - rybník
Pístovice – rybník

Co najdeme okolo rybníka?

Mimo hustého lesa zde najdeme turistickou trasu, kterou můžete projet i na kole. Pokud Vás tedy přestane bavit celodenní lenošení u rybníka, můžete si k večeru dát trošku do těla. A nebo trasu projít jako pěší. Také jsou zde dvě možnosti občerstvení – hospoda U Kološka a bistro kousek od něj.

Výhody a nevýhody

U této lokality naštěstí převažují pozitiva než negativa. Jako jedna z nejlepších věcí je určitě ta, že zde nechodí tolik lidí a není to tam ani tolik známé. Nikdy se mně ani mým přátelům nestalo, že by nenašli místo na sednutí či se cítili nekomfortně, protože tam bylo mnoho lidí. Vždy zde máte tzv. svou komfortní zonu a nikdy není plno – navíc hned vedla bistra je velký kopec, kde je opravdu spousta místa pro všechny. Jako plus bych brala i to, že pokud Vás bude honit mlsná či dostanete hlad, budete mít pár metrů od sebe bistro či hospůdku, kde mají skvělé makrely. A v neposlední řadě – koupání je zadarmo a voda je narozdíl od jiných rybníků čistá.

Pro lidi, co nejsou z okresu, je to určitě lehce z ruky, nicméně se Vám to určitě vyplatí. Jiné nevýhody jsem za ty roky, co tam jezdím, nevypozorovala.

Závěr

Pístovická riviéra, jak se zdejšímu rybníku také říká, je skvělá lokalita pro letní radovánky a dobré místo pro trávení volna. Pokud tedy máte možnost vycestovat někam do přírody určitě vyjeďte sem, do Pístovic, a poznejte krásu lesů, přírodního koupání a skvělého relaxu bez lidí.

Související články:

Napsat komentář