Saint Mandrier ve Francii, dříve pevnost, dnes prázdninový ráj


Toužíte-li poznat pobřeží jižní Francie, je ideálním startovacím bodem Saint-Mandrier-Sur-Mer, městečko na poloostrově stejného jména řazeného do aglomerace blízkého Toulonu. Bývalá základna vojenského námořnictva se v současnosti orientuje na turistický ruch a je vyhlášená hlavně jako přímořské středisko s moderní infrastrukturou.

Na březích Saint-Mandrier-Sur-Mer se táhne několik pěkných pláží. K opalování a lenošení lákají písečné pláže La Vieille, Le Canon, Le Touring, Pin Rolland a Saint-Asile, velice hezké jsou i Coudoulière a Grave pokryté oblázky.

la vieille - francie

Saint Mandrier Sur Mer se také rádo prezentuje jako sportovní centrum s rozmanitými možnostmi, jak si dát příjemně do těla. Je možné užít si zde řadu vodních aktivit včetně šnorchlování, potápění a rybaření na širém moři, ale též minigolf, cyklistiku či tenis.

Památky

Milovníci památek si tady mohou prohlédnout Saint-Honorat a Saint-Louis, dvě zajímavé románské kaple, a především řadu pozůstatků vojenského opevnění. Saint-Mandrier-Sur-Mer totiž kdysi bývalo ostrovem, který v polovině 17. století armáda propojila náspem s pevninou jako součástí toulonského obranného systému.

Zábava

Dnes však v Saint Mandrier bývá hodně veselo. Vždy poslední červnový víkend se tu pořádá rybářská slavnost La Fête de la Saint Pierre a každé čtyři roky městem projde pestrobarevný květinový průvod Le Corso fleuri.

Jaká byla dovolená v jižní Francii.

Místní specialitou je turnaj na lodích, z nichž se snaží navzájem shodit dva muži pomocí tyčí a ochranných štítů.

Tam, kde končí Azurové pobřeží

Při toulkách uličkami se svěží provensálskou náladou se můžete potěšit spoustou výtečných restaurací a obchůdků s krajovými výrobky. Projeďte se také po moři, zvláště oblíbené jsou ostrovy Iles d’Or nebo mys Cepet s majákem, fungujícím jako meteorologická stanice.

TIP: Další články o Francii.

K dalším lákadlům kolem Saint Mandrier patří zvedací most v La Seyne-Sur-Mer a nádherný ostrov Bendor s muzeem likérů a vín Exposition Universelle de Vins et Spiritueux. Krásné celodenní výlety si uděláte do Toulonu s katedrálou a botanickou zahradou.

Toulon Francie

Také do úžasného Aix-en-Provence s rodným domem Paula Cézanna a samozřejmě do Marseille za legendární pevností hraběte Monte Christa na ostrůvku If.

Ubytování – Booking

Související:

Napsat komentář