Salzburg v Rakousku je Mozartovo město

Náš výlet do Mozartova rodiště jsme začali příjezdem do Panorama Camping Stadtblick, kde jsme strávili noc. Kemp vřele doporučuji, lze zde parkovat i s karavanem. Pokud nejste na stanování, je tady možnost ubytování i v krásných pokojích hlavní budovy.


Tento kemp jsme si vybrali z důvodu nízké ceny, ale i dobré dostupnosti do města. Od centra Salzburku je kemp vzdálený něco málo přes 3 kilometry.

Město Salcburk – památky

město salzburg rakousko 1

Den jsme začali návštěvou zámku Mirabell, kde se také nachází rozlehlé zahrady s výhledem na Pevnost Hohensalzburg. Pokračovali jsme po Getreidegasse, což je nejrušnější obchodní ulice ve staré části Salzburgu. Poté jsme došli k domu, kde bydlel W. A. Mozart, nejznámější rakouský skladatel. Ve městě uvidíte téměř na každém kroku sochy Mozarta, obchody s jeho soškami, mozartovými koulemi a všelijakými maličkostmi k zakoupení na památku. Jen co jsme přešli most Makartsteg, kde se nachází stovky, ale opravdu stovky zámečků, jež jsou znamením věčné lásky, došli jsme před dům, kde se Mozart narodil. Jak říkám, jeho památku můžete vidět na každém kroku.

Salzburg, Salzburk, Salcburk, Salcburg. Všechna tato slova se používají u názvu města, které najdete v oblasti Solnohradsko.

Následně jsme se vydali do úplného centra Salzburgu, kde je toho k vidění opravdu hodně a navíc to máte vše při sobě. Začít můžete třeba na Mozartově náměstí, na němž se lze vyfotit s jeho obří sochou. Před Rezidenz Galerie můžete spatřit kašnu vyzdobenou v barokním stylu. Další památkou v centru Salzburgu je katedrála svatého Ruperta a Virgila, které návštěvu vřele doporučuji. Uvnitř nejvýznamnější sakrální stavby města si můžete vychutnat pohled na naprosto neuvěřitelnou barokní výzdobu. Kousek od katedrály lze spatřit další krásnou katolickou památku, a to Františkánský kostel, který je zasvěcený Panně Marii.

Pevnost Hohensalzburg – Horní zámek Salzburg

Avšak největší doménou města je pevnost Hohensalzburg, známa také pod názvem Horní zámek Salzburg. Než dojdete k pevnosti, která je jednou z nejrozlehlejších pevností ve střední Evropě, nenechte si ujít návštěvu hřbitova svatého Petra společně s opatstvím.

TIP: Návštěva pevnosti Konigstein v Německu také stojí za to.

Zajímavostí, která se na hřbitově nachází, jsou katakomby vybudované ve skále, kam se dostanete za malý poplatek. A co se týče nedaleké pevnosti, výškou vstupného rozhodně litovat nebudete.  Sice vás cesta na vrchol bude stát hodně usíli, i pro nás to byla pěkná fuška, pohled na hradby i okolní přírodu vás oslní. Hrad je velmi rozlehlý a v rámci vstupného můžete nahlédnout i do několika muzeí. Neopomeňte ani nádherný výhled na starou část Salzburgu.

město salzburg rakousko 2

Vánoční  – adventní trhy

Salzburg je stejně jako oblíbená Vídeň také město vánočních trhů. Proto pokud nestihnete návštěvu města přes letní měsíce, nezoufejte. Vezměte kulicha, rukavice a vychutnejte si město slavného skladatele se svařákem v ruce.

Ubytování Salzburg Rakousko

Související:

Recenze hotelu Loipersdorf v Rakousku

Napsat komentář