Santorini – nejromantičtější z řeckých ostrovů


Ostrov Santorini je jedním z řeckých ostrovů vyhledávaných nejen českými turisty. Pokud jste někdy slyšeli o bájné Atlantidě, tak údajně zde byste ji právě nalezli, ale bohužel v 17. století př. n. l. ji zničila sopečná erupce.

Santorini Řecko

Santorini Řecko

Ostrov samotný poznamenala jeho vulkanická činnost, která je znatelná na jeho vzhledu – tvar měsíce se dvěma menšími ostrovy – a také na povrchu pláží odlišujících se různou barvou písku a kamenů. Od bílé (White Beach – Bílá pláž) přes červenou (Red Beach – Červená pláž) až po černou.

Santorini Řecko 1

Naše dovolená započala před hlavní sezonou, tedy začátkem června, a počasí zde bylo více než úžasné. Moře bylo chladnější, ale vedra byla tak velká, že jsme to ocenili. Na Santorini jsme letěli s CK ALEXANDRIA z Prahy do Firy a odsud nás odvezl autobus přímo k hotelu MARIA PREKA v Kamari. Zde na náš čekal personál, který byl i přes časné ranní hodiny usměvavý a vstřícný.

Pobyt jsme si zakoupili se snídaněmi, abychom si užili trochu toho řeckého dopoledního nespěchání. Snídaně byly podávané formou švédského stolu u hotelového bazénu.

Pláž v Kamari je tmavá oblázková s pozvolným vstupem do moře. Na plážích jsou k dispozici dřevěná lehátka se slunečníky a také sprcha. Celá dlouhá pláž je v Kamari lemována hotely, penziony, typickými řeckými tavernami, obchůdky a bary. My jsme si oblíbili tavernu Alexis, kde měli výborné jídlo, báječnou obsluhu a po každém jídle jsme dostali jako pozornost sklenku Ouza, řeckého národního nápoje z anýzu, který podporuje správné trávení.

Další články o Řecku si přečtěte zde.

Na Santorini si můžete zapůjčit auto nebo skútr a celé si ho projet, rozloha je asi jen 80 km2. I my jsme se vydali na několik zajímavých výletů, abychom celou dovolenou nestrávili pouze na pláži či v taverně.

Santorini Řecko 11

Zajímavosti a místa, která musíte vidět

Navštívili jsme starověkou Thiru, ke které se dostanete úzkou cestičkou pěšky po okraji útesu, popř. se můžete svést na oslíkovi, což vypadá opravdu hrozivě. Pokud se dostanete až na vrchol, můžete si prohlédnout základy domů, divadla, svatyní apod.

Jeden den jsme celý strávili cestováním. Vyrazili jsme dopoledne lodí, navštívili jsme nejvýše položenou vesničku Pyrgos s klášterem, kde jsou dochované velmi staré knihy a poté jsme se vydali na stále činný vulkán. Byl to obrovský zážitek, cestičky jsou upravené, takže jsme mohli jít i v pantoflích, jediné, co byste neměli zapomenout, je lahev s vodou. Celý vulkán projdete přibližně za půl hodiny. Dále jsme navštívili ostrovy Palaia Kameni a Nea Kameni, kde nás místní pohostili hlavně jídlem z darů moře.

Nejkrásnějším místem na Santorini pro nás byla vesnička Oia vyhlášená nejkrásnějším západem sluncem na světě. Bylo to úchvatné, jako by se zde zastavil čas. Doufám, že se na toto úžasné místo budu moci jednou vrátit…

Nabídka zájezdů na Santorini

Santorini Řecko 25

Další články o Řecku:

Napsat komentář