Satinské vodopády v Beskydech

Satinské vodopády nejsou moc známým a často navštěvovaným místem. Je to však skutečná perla Beskyd. Po náročné horské túře, obzvláště v horkých letních měsících, zde načerpáte energii a pokocháte se klidem a chladem padající vody přes kameny, která vytváří nádherné scenérie.


Vodopády Satiny – Beskydy

U Satinských vodopádů máte pocit, jako byste vstoupili do jiného světa, kde zurčící voda vytváří prostor pro bujnou vodní vegetaci na březích řeky. Vodopád je skryt mezi stromy, takže ti, kteří o něm nevědí, se plahočí dále po cestě a netuší, že kousek od nich leží tento zapomenutý kousek ráje.

V tůňce teče velmi chladná horská voda, můžete si svlažit nohy a načerpat energii. Vodopády sahají do výšky 3 metry a jsou domovem mnoha vodních živočichů.

Satinské vodopády v Beskydech

Parkování

Satinské vodopády se nacházejí v Malenovicích. Leží mezi dvěma placenými parkovišti, u Konferenčního centra Malenovice a u Hotelu Bezruč. Vyrazili jsme autem a zaparkovali u Hotelu Bezruč, který je také naším oblíbeným výchozím bodem pro výlety po horských vrcholech. Parkoviště je zde placené, poplatek je 40 Kč pro osobní auto.

Trasa, jak se dostat k Satinským vodopádům

Od Hotelu Bezruč se vydáte po zelené trase až k Satinskému vodopádu. Dávejte si pozor, abyste jej nepřešli, od cesty nejde moc vidět, ale upozorní vás na něj hučení blízké řeky. Z cesty pak sejdete dolů do rokle, kudy vodopád teče. Po cestě k vodopádu přejdete autobusovou zastávku Malenovice, Hutě a po dalších metrech spatříte studánku, kde se můžete napít čerstvé vody vyvěrající z hor. Trasa je velmi krátká pouze 1,1 km, stačí jen tak na nadýchání čerstvého vzduchu a osvěžení. Pokud se chcete vydat dále, existuje několik variant.

Od Satinských vodopádů se můžete vydat po žluté trase směrem na Lukšinec a dále po červené až na Lysou horu. Trasa měří 4,8 km a na konci je velmi prudká.

Další možností je krátká trasa podél hory s mírným stoupáním k hostinci U Zbuja, který je ovšem dočasně uzavřen. Ale místo je to krásné, posedět si tam a podívat se na pasoucí se ovečky je také skvělý zážitek. Tato trasa měří pouze 2 km a po cestě spatříte krásné výhledy na Lysou horu. Vede po žluté, která U Veličků navazuje na Medvědí stezku.

Ubytování v okolí

Související:

Napsat komentář