Sea Life London Aquarium


Určitě jste už mnohokrát obdivovali pestrobarevné korály a nejrůznější mořské tvory. To však není nic v porovnání s tím, co zažijete v SEA LIFE London Aquarium v rušném centru Londýna.

Toto kouzelné akvárium najdete v Country Hall, zhruba 5 minut chůze od světoznámého Coca-Cola London Eye.

Sea Life London Aquarium

Sea Life London Aquarium

Celé akvárium se rozkládá na několika patrech historické budovy, takže si vyčleňte dostatek času. Průměrná návštěva totiž zabere 2-4 hodiny. K vidění je 50 nádrží s 350 druhy ryb, žraloků, medúz, mořských koníků a korálů, takže je právem označováno za největší soustavu akvárií v celé Evropě.

Sea Life London Aquarium 4

Otevírací doba

V běžné pracovní dny vás přivítají od 10:00 do 18:00, o víkendu je kvůli většímu náporu otevřeno už v 9:30 a odejít můžete až v 19:00.

Několik hodin zábavy i plno doprovodných atrakcí

Jak je zvykem u všech londýnských atrakcí, čeká vás při vstupu povinné focení na vtipné fotografie. Tyto fotky si můžete při odchodu koupit jako pěknou vzpomínku pro sebe nebo děti. Bohužel je cena trochu vyšší, takže ne každý návštěvník má o koupi zájem. Už při vstupu Vás čeká první okouzlující zážitek, kdy se projdete po prosklené podlaze přímo nad hejnem žraloků. Postupně procházíte jednotlivé expozice plné nádherných korálů, ryb, mořských koníků, roztomilých tučňáků, medúz i hrozivě vypadajících žraloků.

Sea Life London Aquarium 5

Vše si navíc můžete prohlédnout velice zblízka, díky speciálním kupolím, které vytváří iluzi, že stojíte přímo uprostřed akvária. Nezapomenutelný zážitek je i speciální tunel, kterým procházíte obklopeni krásami oceánu.

Sea Life London Aquarium 9

Navíc je zde několik klidných míst, kde si můžete jen tak posedět, dát dětem svačinu a kochat se nádherným výhledem.

Sea Life London Aquarium 7

Mimo hlavní prohlídky nabízí SEA LIFE i spoustu atrakcí. Pokud budete mít štěstí, můžete se zúčastnit komentovaného krmení ryb, u kterého Vám zaměstnanci popovídají o jejich typickém výskytu i přirozené potravě. Dokonce si můžete vy i děti pohladit skutečnou mořskou hvězdici nebo využít interaktivní atrakce, kde si můžete vyzkoušet sílu skutečného tornáda.

Sea Life London Aquarium 8

Vstupenky se vyplatí rezervovat s předstihem

Cena vstupného se pohybuje kolem 27 liber. Rozhodně se vyplatí nekupovat vstupenku přímo na místě. Ve frekventované časy můžete narazit na dlouhou frontu zájemců a také zaplatíte podstatně více než při rezervaci z domu. Můžete totiž využít skvělé akce a koupit si hromadný lístek pro další 2 až 4 atrakce dle svého výběru:

  • vyhlídková projížďka na Coca-Cola London Eye
  • muzeum voskových figurín od Madame Tussauds
  • pohádková procházka Shrek’s Adventure
  • strašidelný zážitek v podání The London Dungeon

S touto hromadnou rezervací uvidíte všechny hlavní atrakce a ušetříte přes 60 liber. Aktuální ceny můžete sledovat zde.

Sea Life London Aquarium 6

Nejvíce plno je v SEA LIFE mezi 12 a 15 hodinou. Pokud máte tu možnost, zkuste si návštěvu naplánovat na ráno nebo pozdní odpoledne a vyhnete se tak tlačenici u nejzajímavějších akvárií a atrakcí. Dejte si však pozor na to, že poslední návštěvníky pouští dovnitř hodinu před zavírací dobou!