Seiferos – letové ukázky dravců a sov


V okolí zámku Lednice lze navštívit mnoho zajímavostí, mezi které patří o vystoupení skupiny Seiferos s jejich dravými ptáky. Už při vjezdu na parkoviště naproti zámku si musíte všimnou několika mladých lidí, kteří postávají v okolí a lákají návštěvníky na představení.

Nejdříve jsem myslel, že sem půjdeme až po návštěvě Zámku Lednice a jeho zahrad, ale protože představení začínalo za 15 minut a další až za 2 hodiny, což nebylo jisté, že stihneme, vyrazili jsme hned po příjezdu.

Seiferos – historie

Seiferos

Původně před lety jste mohli vystoupení vidět v zámecké zahradě, nyní je na tomto místě prý „kopie původní skupiny, která jim ukradla nápad i název Zayferus“. Podobné jednání opravdu asi nikdo nemá rád, takže původní seskupení s novým názvem Seiferos nyní hledejte na novém místě vedle chrtího závodiště – přes silnici naproti zámku doprava kolem Soch z písku a jste tam.

Denně první program začíná v 11:15 a druhý ve 13:45.

První věcí zde je vstupné, které platit nemusíte, ale je doporučen příspěvek 120kč za dospělého a 60kč za dítě. Bohužel při odchodu po hodinovém vystoupení jsme viděli i rodiny, které prostě nezaplatili, ale rozhodně si to celá tato skupina i jejich ptáci zaslouží a rádi jsme doporučenou částku zaplatili.

Ještě než začalo vystoupení, mohli jsme si prohlédnout všechny dravce, kteří zde v následující hodině členové skupiny Seiferos předváděli. Ale až se usadíte, radši si nevyndavejte žádné občerstvení z batohu či tašky, byli jsme svědkem, jak zdejší krkavec, kterého si i na několika fotkách můžete prohlédnout, návštěvníkům lezl do batohu :)

Seiferos – letové ukázky dravců a sov 2

Vystoupení dravci – recenze

Během hodinového vystoupení budou nas Vašimi hlavami létat sokol, raroh, jestřáb, orel, sovy, luňák bude lovit vybrané dítě z publika a nebude chybět ani český unikát orel královský.

Seiferos – letové ukázky dravců a sov 24

Kdo seděl v první řadě, vystoupení si užil dozajista, když kolem něj létala většina ptáků lovících umělého králíka :)

Celý program je doprovázen jedním z členů skupiny, který mluví brněnským nářečím, ve stylu Miroslava Donutila a už tak je jeho povídání vtipné a když se přidá i ten moravský dialekt, smíchy se neudržíte.

Youtube video

Seiferos – letové ukázky dravců a sov 18

Na konci programu, pokud budete mít štěstí a bude vaše vstupenka vylosována, si okusíte, jaké to je, když vám přistane dravec na ruce. Také se budete moci vy nebo vaše děti s dravcem vyfotit.

Seiferos – letové ukázky dravců a sov 7

Nám se zde velmi líbilo, posezení je ve stínu, takže jsme se neupekli, i když bylo ten den kolem 35C ve stínu. Rozhodně pokud se budete pohybovat kolem Lednice na jižní Moravě, určitě se sem jeďte podívat.

Web: www.seiferos.cz

Levné ubytování v Lednici

Související:

4 komentáře u „Seiferos – letové ukázky dravců a sov“

 1. Dobrý den, popravdě nevím přesně kde je pravda, ale řekla bych, že rozdělení Zayferus a Seiferos není tak jednostranná chyba. Prostě původní parta se nedokázala domluvit, tak se rozešli. Zayferus má lepší představení, taky se tam nemusí platit vstupné… a je škoda, že jich tady tak „haníte“. Chápu, že si zde můžete napsat co chcete, ale trochu to pro mě znehodnocuje tyto stránky, když se pouštíte do nepodložených závěrů.

 2. Dobrý den Veroniko, napsal jsem info k tomu názvu tak, jak jsem to na vystoupení slyšel a také proto je to v uvozovkách. Každý ale může jít na vystoupení obě a porovnat si informace i kvalitu jednotlivých představení.

 3. Takže vy jste někde zaslechl, jak někdo někoho okradl a rozhodl jste se o tom napsat článek. Pokud pominu, že je to přinejmenším zvláštní (věřit věcem typu JPP – jedna paní povídala), tak ještě podivnější je o tom napsat článek.

  Teď v komentáři najednou zvolňujete a už to jako pravda být nemusí, ale to hlavní, tedy článek, jste napsal tak, jakoby to pravda byla.

  Teď k věci.
  Za prvé – lžete úplně stejně, jako ti, kdo vám to údajně řekli. Tady máte komplet historii i s těmi vysvětleními a fakty, na které u Seiferosu velice rádi zapomínají a se kterým se na jejich webu (ani nikde jinde) nesetkáte.
  Přece se nebudou chlubit tím, že jsou podvodníci – za prvé podvedli p. Hrotka ze Zayferusu a za druhé nyní podvádí návštěvníky, když jim říkají, že oni jsou ti okradení.

  https://sway.com/fEd6GpX5qKhGDgKr

  Za druhé – orla královského nemají – jedná se o křížence – šíříte pouze jejich lži (je to to samé, jako byste měl nějakého oříška, ale tvrdil jste, že je to Afghánský chrt ).

  A ano, znám Zayferus a nestydím se za to, ale být vámi bych se styděl psát článek o skutečných zlodějích a ještě je za to vychvalovat.

  Takže doufám, že celý tento lživý článek smažete. Pokud ne, tak tady mají všichni možnost se podívat na originální dokumenty, které dokazují, co říkala paní výš. Lidé se prostě nepohodli, nějak se dohodli na rozchodu a rozešli se, ale ti, kdo pravidla dohody porušili, jsou Seiferos.

  Ad jednotlivá vystoupení – pokud chce člověk vidět šaškárnu, kde ptáci moc nelítají, ať jde k Seiferosu, ale jestli chce vidět ptáky opravdu rychle létat a „lovit“, musí k Zayferusu, protože nikdo v ČR nemá ptáky tak připravené a nikde neuvidíte dravce létat a lovit například střemhlavým útokem z mhohasetmetrové výšky, jako právě tam.

  Ostatně letové schopnosti dravců je vidět i na forkách na kalendářích obou skupin. Na jednom létají a na druhém sedí nebo chodí. Můžete hádat, kde létají – napovím vám – je to Zayferus.

Napsat komentář