V okolí zámku Lednice lze navštívit mnoho zajímavostí, mezi které patří o vystoupení skupiny Seiferos s jejich dravými ptáky. Už při vjezdu na parkoviště naproti zámku si musíte všimnou několika mladých lidí, kteří postávají v okolí a lákají návštěvníky na představení.

Nejdříve jsem myslel, že sem půjdeme až po návštěvě Zámku Lednice a jeho zahrad, ale protože představení začínalo za 15 minut a další až za 2 hodiny, což nebylo jisté, že stihneme, vyrazili jsme hned po příjezdu.

Seiferos – historie

Původně před lety jste mohli vystoupení vidět v zámecké zahradě, nyní je na tomto místě prý „kopie původní skupiny, která jim ukradla nápad i název Zayferus“. Podobné jednání opravdu asi nikdo nemá rád, takže původní seskupení s novým názvem Seiferos nyní hledejte na novém místě vedle chrtího závodiště – přes silnici naproti zámku doprava kolem Soch z písku a jste tam.

Denně první program začíná v 11:15 a druhý ve 13:45.

První věcí zde je vstupné, které platit nemusíte, ale je doporučen příspěvek 120kč za dospělého a 60kč za dítě. Bohužel při odchodu po hodinovém vystoupení jsme viděli i rodiny, které prostě nezaplatili, ale rozhodně si to celá tato skupina i jejich ptáci zaslouží a rádi jsme doporučenou částku zaplatili.

Ještě než začalo vystoupení, mohli jsme si prohlédnout všechny dravce, kteří zde v následující hodině členové skupiny Seiferos předváděli. Ale až se usadíte, radši si nevyndavejte žádné občerstvení z batohu či tašky, byli jsme svědkem, jak zdejší krkavec, kterého si i na několika fotkách můžete prohlédnout, návštěvníkům lezl do batohu :)

Seiferos – letové ukázky dravců a sov 2

Během hodinového vystoupení budou nas Vašimi hlavami létat sokol, raroh, jestřáb, orel, sovy, luňák bude lovit vybrané dítě z publika a nebude chybět ani český unikát orel královský.

Seiferos – letové ukázky dravců a sov 24

Kdo seděl v první řadě, vystoupení si užil dozajista, když kolem něj létala většina ptáků lovících umělého králíka :)

Celý program je doprovázen jedním z členů skupiny, který mluví brněnským nářečím, ve stylu Miroslava Donutila a už tak je jeho povídání vtipné a když se přidá i ten moravský dialekt, smíchy se neudržíte.

Youtube video

Seiferos – letové ukázky dravců a sov 18

Na konci programu, pokud budete mít štěstí a bude vaše vstupenka vylosována, si okusíte, jaké to je, když vám přistane dravec na ruce. Také se budete moci vy nebo vaše děti s dravcem vyfotit.

Seiferos – letové ukázky dravců a sov 7

Nám se zde velmi líbilo, posezení je ve stínu, takže jsme se neupekli, i když bylo ten den kolem 35C ve stínu. Rozhodně pokud se budete pohybovat kolem Lednice na jižní Moravě, určitě se sem jeďte podívat.

Web: www.seiferos.cz

Lednice ubytování

Levné ubytování v Lednici

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
  •