Seiffen bobová dráha Německo


Navštívili jsme další bobovou dráhu, tentokrát na doporučení, takže díky za něj. V městečku Seiffen v Německu se nám líbilo moc a bude i vám.

Moje video z jízdy

Seiffen parkování

Přijeli jsme od bobovky na Klínech, je to asi 15 minut jízdy. Zaparkujete na konci obce, kde je i tato atrakce. Parkoviště je zdarma.

Seiffen bobová dráha

Jedná se o korytovou bobovou dráhu, na které jsme jezdili nedávno v německém Altenbergu a také na kutnohorské bobovce.

Stejně jako v Altenbergu, i zde jsou u Sommerrodelbahn Seiffen nápisy v češtině, takže ani člověk jazyka neznalý se tu neztratí.

Stačí jen vědět, že dospělý = erwachsene a dítě = kinder a pak už jen umět říct kolikrát pojedete. My si to dali 3x, což je tak akorát :)

Nejsou zde klasické papírové lístky, ale dostanete takové malé plastové kartičky, jak vidíte na fotce. Jedna kartička – jedna jízda.

Seiffen bobová dráha žetony

Bobová dráha Seiffen informace:

Letos v květnu (2023) tato letní sáňkařská dráha oslavila již 30 let od jejího vzniku.

  • Délka dráhy: 913 metrů
  • Délka lanovky: 200 metrů
  • Počet zatáček: 9
  • Počet skoků: 1

Celkem dost nás překvapilo, že zdejší boby umí „driftovat“, pokud člověk jede rychleji do zatáčky, pak vám zadek bobů jakoby „ustřelí“, ale vždy se srovná a jede bez problémů dál.

Mapa areálu

Seiffen bobová dráha mapa areálu

Byli jsme zde v neděli v polovině května, cca v půl 1 a lidí opravdu minimálně. Při odchodu už se ale dráha začala zaplňovat, ale nic tragického, na rozdíl od známějších bobových drah.

Ceník

  • Děti do 5 let neplatí
  • Děti 5-7: 1€ / 1 jízda, 5€ / 5 jízd, 8€ / 10 jízd
  • Děti 8-14: 2,5€ / 1 jízda, 13€ / 6 jízd, 20€ / 10 jízd
  • Dospělí 3,5€ / 1 jízda, 18€ / 6 jízd, 28€ / 10 jízd
  • Rodinná vstupenka 10€ (2x dospělí, 2x dítě)

Seiffen bobová dráha ceník

Co zde ještě navštívit

Po levé straně „lanovky“ na kopec je několik atrakcí pro malé i větší děti, jako hřiště, pirátská loď, velké dřevěné auto, bagr, trampolína, klouzačka s tobogánem, velké houpačky i jedna menší. Můžete se také tudy projít na kopec a poté přes lávky přejít nad bobovou dráhou a udělat opravdu super fotky, protože foto míst je tu hodně. Kolem celé dráhy poté dojdete kolem dokola zpět k pokladně.

Dále tu je modelová železnice, která se rozkládá na ploše 450 m2 ve dvou patrech, takže pokud byste sem přijeli a počasí zrovna nepřálo, zde se děti také určitě zabaví.

Seiffen je pro nás velkým překvapením a určitě jsme zde nebyli naposledy.

Letní bobová dráha v Seiffenu není jenom atrakcí, ale také příležitostí k prozkoumání místní kultury a tradic. Seiffen je dlouholetým centrem řezbářství a výroby dřevěných hraček. Je zde i muzeum hraček, takže po návštěvě bobové dráhy si návštěvníci mohou prohlédnout místní dřevěné dílny a obchody, kde jsou k dostání tradiční řezbářské výrobky, jako jsou dřevěné hračky, ozdoby a další suvenýry.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit letní bobovou dráhu v Seiffenu, je k dispozici také restaurace a kavárna, kde si mohou odpočinout, občerstvit se a vychutnat si tradiční místní kuchyni. Okolí nabízí také mnoho příležitostí k procházkám a turistice, takže návštěvníci si mohou užít nejen jízdu na bobové dráze, ale i krásy přírody v okolí.

Fotogalerie

Web: https://erlebniswelt-seiffen.de/sommerrodelbahn

Kam dál v okolí: