Sevilla – nejslunečnější město Evropy s arabskou i křesťanskou historií


Krásná Andalusie, to je nejslunečnější oblast Evropy, místo, ze kterého lze dohlédnout až do Afriky, kde ochutnat ty nejlepší španělské pochoutky a obdivovat neuvěřitelné kulturní a historické bohatství. A srdcem tohoto region je živelná Sevilla, město vystavěné na břehu řeky Guadalquivir, město tvořené na antických základech, v jehož stylu jsou nesmazatelně ukotveny arabské i křesťanské prvky.

Sevilla

Na návštěvu nejteplejšího města Evropy se vydáváme uprostřed ledna. Čekáme pěkné počasí, ale rozhodně ne to, že budeme moci venku chodit v krátkém rukávu a užívat si celodenního sluníčka. Sevilla nás vítá s otevřenou náručí, hned první večer v jednom z tapas barů ochutnáváme hned několik malých porciček mořských plodů a různě upraveného masa a zeleniny, které tu jsou nejen vynikající, ale na rozdíl od zbytku Španělska, taky docela levné.

Jez de neustále co objevovat. Když nám jeden den počasí nepřálo, vydali jsme se do starého Indického archivu, kde jsou uloženy všechny informace o bývalých španělských koloniích. Právě Seville se totiž přezdívalo brána do Ameriky a odsud vyplouvali po Guadalquiviru mnohé lodě mířící za objevováním přes oceán. Své brány nám otevírá také maurský Alcázar, úchvatný arabský palác, který se pyšní ještě úžasnějšími zahradami, kde se můžete na pár chvil schovat ve stínu.

Čtěte také: Autem po španělské Andalusii

Stín nabízí i mnoho dalších Sevillských parků. Ten nejzajímavější z nich je bezesporu Parque de María Luisa, kde najdete velké množství fontán, soch a dalších monumentů, které zde byly vybudovány za účelem EXPA. K parku přiléhá i fascinující Plaza de Espaňa, vybudovaná za stejným účelem jako park. Na návštěvu tohoto krásného místa, kde si můžete prohlédnout umně vyvedené mapy všech španělských provincií, určitě nezapomenete.

Sevilla toho má tolik k objevování, že tam jistě budete chtít zůstat několik dní. Můžete navštívit největší katedrálu Evropy, nebo se vydat do čtvrti Triana, která je proslulá svou gastronomií a tanečníky andaluského flamenca. Celý region toho ale nabízí mnohem víc, jen nedaleko leží slunečná Costa del Sol, lákající na proslulá letoviska, ale také nejvyšší hora španělské pevniny, Mulhacén, nebo arabský palác s fascinujícími zahradami Alhambra v Granadě.

Fotogalerie

Související:

Siurana ve Španělsku je ráj lezců i výletníků