Side v Turecku – město plné zážitků


Na pobřeží Středozemního moře v Turecku se nachází poměrně malé městečko Side, ležící cca 90 minut od velkého města Antalya. Vzhledem k tomu, že místní obyvatelé jsou velice společenští, pojďme se podívat, kam přímo v Side za zábavou či odpočinkem.

Turecko Side – kde si odpočinout

Samozřejmě si každý vybaví pláž jako hlavní místo relaxace v době své dovolené. Přesně tak, avšak i pláže se zde dělí na ty klidné, které jsou více vzdálené od hotelů a dalších ubytovacích zařízení, tedy si musíte udělat delší procházku nebo si počkat na několikrát denně projíždějící mikrobus, který Vás doveze přímo na místo a po několika hodinách opět vyzvedne. Tady se můžete nechat obsloužit milým personálem až k lehátku, přečíst si v klidu knihu, vykoupat se bez rušení okolních lidí…

Turecko Side

Na větších plážích u hotelů naopak najdete lepší a zajímavější gastronomii, sportovní vyžití a placené zážitky i animační programy. Výjimkou není ani strávit minimálně polovinu dne u hotelového bazénu s full servisem.

Turecko Side 2

Památky

Pro někoho odpočinek, pro někoho náročnější – tím jsou na mysli vstupy do památek. Konkrétně Side je proslulé staršími památkami s typickou architekturou, které se nacházejí nejčastěji v blízkosti poklidných částí pláží.

Turecko Side 3

Jejich polorozpadlý vzhled člověka nenechá chladným, je to zážitek zvěčněný na fotografii na celý život – vysoké kamenné sloupy, kolosea, architektura tureckých předků…

Turecko Side 4

Přicházející večer = začátek zábavy

Se stmíváním přichází večer a to je jasný signál pro veselé povahy, vyrazit do města za zábavou. V tuto hodinu se otevírají obchůdky s potravinami, zbožím i oblečením, tetovací studia, bary a restaurace. Není gastronomické zařízení, které by zůstalo prázdné. Mezi tím vším si můžete pohladit nebo pochovat opici, vyfotit se s hadem kolem krku nebo se svézt na velbloudovi.

Turecko Side 5

Skvělou atmosféru navodí procházka úzkými uličkami v centru nebo poslouchání pouličních zpěvů od domorodců.

Turecko Side 6

Ti, co mají rádi svůj klid si přijdou na své i v ubytovacím zařízení, kde se může pořádat večerní program nebo si při sklence vína poslechnout tureckou hudbu znící až do ranních hodin.

Na co si dát pozor

Jako méně příjemný zážitek může být jízda v autě s turecky mluvícím členem, jelikož jejich „řidičské umění“ se jen tak nevidí a nemuseli byste vyváznout celí a hlavně pozor na pouliční nabízeče výletů. Side obklopuje nádherná pouštní příroda, čisté a teplé moře a mnoho památek, ale většinou je vhodné jet poznávat buď za pomocí cestovních kanceláří nebo agentur, popřípadě s domorodcem, kterého znáte. Nabízeči nejčastěji slibují za vysoké ceny nesplnitelné, jejich oblíbeným výletem je cesta za delfíny, které samozřejmě neuvidíte. Obrovskou výhodou je poznat např. v hotelu člověka, který je ochotný městskou dopravou či pěšky Vás provést, jelikož se máte šanci dostat na místa, kam byste se jindy nedostali – většinou se jedná o vyhlídky a zákoutí města.

Dovolená v Turecku od Invia

Související:

Dovolená v Alanyii v Turecku: Hotel Güral

1 komentář u „Side v Turecku – město plné zážitků“

  1. Hezký den, děkuji za článek. Turecko mě dost láká. Jen, co si vyřídím pas, mám jasno, kam to bude :)

Napsat komentář