Šikland – Šiklův mlýn – westernové městečko u Zvole


Šikland je westernové městečko a největší zábavní park v České republice, jak hlásá v tomto areálu několik cedulí. Je ale i ten nejlepší v Čr? To popíše moje recenze, doplněná mnoha fotografiemi a také videi.

Stejně jako se celá rodina snažíme navštívit všechny České zoologické zahrady, pak i zábavní parky jsou skvělým tipem na výlet a ideálně o letních prázdninách. Proto jsme se sem vypravili cestou domů z dovolené v Olomouci a po návštěvě propasti Macocha.

Šikland – westernové městečko

Šikland - Šiklův mlýn western městečko

Už když sem přijedete, bude vám jasné, že slogany o tom, že to zde je velké, nelhaly. Pokud obejdete všechny zdejší atrakce, zaručuji, že nohy vás určitě bolet budou :)

Parkování

Parkoviště bude první, co z tohoto areálu uvidíte. Je také velké, kousek od vchodu do areálu. Cena za celodenní parkování je 50 kč.

Šikland - Šiklův mlýn 32

Vstupné – ceník + otevírací doba

Jaká je aktuální cena vstupného a otvírací doba zjistíte na webu Šikland.cz, mají zde opravdu mnoho různých cen a také slevy.

Hlavní atrakcí zde je country městečko, ale než tam od pokladny, potažmo parkoviště dojdete, je to snad půl kilometru. Cestou minete hotel, kde se můžete ubytovat, stejně tak i zdejší kemp nabízí ubytování a cestou ještě potkáte i několik indiánských týpí.

Šikland - Šiklův mlýn 2

V country městečku toho najdete opravdu dost.

Co vše je zde k vidění

  • Vlak – který vás sveze po části areálu
  • Rozhledna s výhledem na celý areál
  • Aquapark
  • Trampolíny
  • Nafukovací hrad
  • Indiánská vesnička
  • Rýžování zlata a diamantů
  • Minizoo – zde nás nejvíc zaujal dikobraz, kterého jsme před pár dny viděli i v zoologické v Olomouci

Šikland - Šiklův mlýn 19

Na mapě byl zobrazen i lanový park, ale nenašli jsme jej.

Restaurace – kde se najíst

Je zde několik možností, kde se můžete najíst. Bohužel, ačkoliv jsem se těšil na pořádného burgera nebo steak, nebyly otevřeny všechny stánky, neboť byl čtvrtek a asi jsou otevřeny jen o víkendu, kdy zde musí být podstatně víc návštěvníků. Ale i dnes jich zde bylo celkem dost.

Na oběd jsme zašli do Mexické restaurace, která ale má jen tento název, jídla so tam dáte klasická – řízek, svíčkovou, špagety, buchtičky se šodó a i polévku. K pití je točená kofola nebo malinovka. Můžete si toto objednat u baru hned u vchodu do restaurace vlevo, nebo popojít dál, kde je samoobslužná jídelna bez front a jídlo zde mají stejné. Jelikož kdekoliv nerad čekám, sami jsme se obsloužili a pouze jídlo u pokladny zaplatili. Cena za 4 jídla a pití cca 400 kč, takže standard.

Šikland - Šiklův mlýn 14

Dále tu najdete pizzerii i klasický fast food stánek, kde si dáte smažák, hranolky, párek v rohlíku, klobásu a další dobroty. Až se najíte, můžete si dát zmrzlinu nebo kávu v cukrárně.

Představení z divokého západu

Co se zde bude nejen dětem, ale i dospělým líbit, je „divadelní představení“, kde uvidíte, jak se tenkrát na západě lidé oblékali, jak tančili indiáni po ulovení zvěře, jak se střílí z děla, také to, jak bílé tváře s indiány prováděli výměnný obchod. Samozřejmě se zapojí i diváci, jednu malou slečnu přeskočila lama a protože prý plivnutí lamy omladí, tak se jedna dobrovolnice nechala poplivat :)

Efektní byla i ukázka pistolníka, co vše uměl s kolty, to bylo fascinující.

A to samé mohu říct o kovbojovi, který s lasem jedním i dvěma předvedl vskutku kousky neuvěřitelné. Podívejte se na video, které jsem pro vás natočil.

Mnoho dětí bude na návštěvu zde vzpomínat, pokud byly vybrány a mohly se nechat kovbojem chytit do lasa, případně mu utéct.

Šikland - Šiklův mlýn 28

Toto vystoupení trvalo cca 35 minut a opravdu bylo zajímavé od začátku až do konce, určitě si jej nenechte ujít, je to nejzajímavější část při návštěvě areálu Šikland v Šiklově Mlýně.

Šikland - Šiklův mlýn 29

Přestože je toto největší areál tohoto typu v ČR, rozhodně si myslím, že by mohl být na polovině plochy, protože některá místa jsou „hluchá“ a nic kromě trávy zde není. Ale když nic, tak se alespoň projdete na čerstvém vzduchu :)

Kdo má zájem, může se nechat vláčkem dovézt do strašidelného zámku Draxmoor.

Web: www.sikland.cz

Mapa

Ubytování

Ubytování nabízí hotelový resort a kemp Šikland, ale vybírat lze i v okolí na webu Booking