Singapur dovolená – podrobný průvodce pro cestovatele


Singapur, často nazývaný Lví město, je městský stát v Jihovýchodní Asii, který se ze špinavého přístavu díky přísným zákonům stal nejčistějším městem na světě a řadí se mezi největší světové ekonomiky. Připravili jsme si pro vás pár cenných rad, na co se před cestou do Asijského lva připravit, na co nezapomenout, co navštívit a kde jíst či nakupovat.

Doprava

Letecky se z Evropy do Singapuru dostanete vždy s jedním přestupem a cesta vám zabere přibližně 14-16 hodin. Připravte se také na časový posun. V Singapuru je o 6 hodin více než v České republice.

Víza a imigrační karta

Před cestou si také nezapomeňte zkontrolovat, zdali nepotřebujete víza. Pokud do Singapuru cestujete na méně než 90 dní, nebudou potřeba. Mohou po vás, ale vyžadovat například zpáteční letenku či přestupní letenku do další destinace. V letadle se můžete setkat také s dotazníkem zjišťujícím důvod vaší návštěvy a váš zdravotní stav. Na letišti si nezapomeňte vyplnit imigrační kartu. Před cestou si také rozhodně projděte některé Singapurské zákony, které vás mohou překvapit. Setkáte se zde například s povinným splachováním na veřejných toaletách, nekoupíte si zde žvýkačky a na kouření či líbání na veřejnosti zde zapomeňte.

Jak se dostat z letiště?

O dopravu z letiště si nemusíte dělat starosti. Na letišti stojí velký počet taxikářů. V Singapuru je pro obyvatele výhodnější jezdit pouze taxíky či na kole. Je tomu tak díky velkému počtu obyvatel, a zatížené dopravě. Taxi zde chytnete téměř kdekoliv.

Městská hromadná doprava

Tak jako téměř ve všech větších městech je nejčastěji využívaným typem MHD metro. Singapurské metro nese pro české obyvatele velmi zapamatovatelný název. Jmenuje se totiž SMRT. Nenechte se, ale odradit, metro je nesmírně čisté a mimořádně bezpečnostně zařízené. Je také velmi přehledné.

Co v Singapuru neminout?

Gardens by the Bay

Gardens by the Bay je přírodní park u přilehlé Marina Bay. Najdete zde nejen úchvatné rostliny, ale i sochy, obří osvětlené stromy, dětská hřiště či vodní stanoviště. Prohlédnout si můžete také dva kolosální skleníky plné exotických rostlin. Gardens by the Bay jsou místem, které v Singapuru jistě nesmíte minout a bavit se zde budou nejen dospělí, ale i děti. Vstupné vás bude stát cca S$18-28.00 (1 SGD = přibližně 17 CZK).

Gardens by the Bay Singapur

Gardens by the Bay Singapur 2

Gardens by the Bay Singapur 3

Gardens by the Bay Singapur 4

Marina Bay Sands

Tento luxusní hotel se stal ikonou Singapuru, a proto byste ho zaručeně měli vidět. Je velmi známý zejména díky jeho střešnímu bazénu, který je označován jako největší „Infinity pool“ na světě. Za jednu noc v tomto hotelu zaplatíte okolo 10 000 Kč.

Pokud se, ale v Marina Bay Sands neubytujete, stále máte možnost do ní nahlédnout, jelikož v sobě skrývá gigantické nákupní centrum.

Marina Bay Sands Singapur

ArtScience Museum

Součástí areálu Marina Bay Sands je také ArtScience Museum, které vřele doporučujeme navštívit. Muzeum svou architekturou připomíná lotosový květ či otevřenou ruku. Najdete zde 21 galerijních prostor a každý z nich skrývá nové formy umění a moderních vychytávek. Spoustu zábavy si zde užijí zejména děti. Jednou z atrakcí je například kreslení obrázků na papír, které po vložení do přístroje ožívají a chodí po celé místnosti.

ArtScience museum Singapur

ArtScience museum Singapur 2

Jídlo a nakupování

Pokud bychom na Singapuru měli zvýraznit jednu věc, bude to jídlo. Doporučujeme Vám ochutnávat všude, u pouličních stánků, v obchodních domech, na pláži, v restauracích. Jídlo je tak jako lidé směsí všech různých kultur a odlišností. Vyzkoušejte například Malajské Satay – ochucené maso na špízu, obvykle dochucené kurkumou a podáváno s omáčkami jako je arašídová, sladká sójová či pálivá chilli a případně se zeleninou či rýží. Ochutnat zde můžete, ale také pokrmy čínské, indické nebo japonské kuchyně.

Náš tip: Ceny za jídla v pouličních restauracích jsou velmi levná a chutná. Přibližná cena za jídlo je 3-6 S$.

Malajské Satay Singapur

Singapur je skvělým místem pro fanoušky nakupování. Obchodní domy najdete na každém kroku a ceny jsou zde podobné jako u nás. Pokud hledáte výhodnou koupi, hledejte nabídky elektroniky. Pokud si rádi zakoupíte originální oblečení, nepřehlédněte značku „Temt“. Nakoupíte zde originální kousky za skvělé ceny.

Singapurské klima

Při cestě do Singapuru očekávejte po celý rok tropické teploty okolo 30-31° a vysokou vlhkost okolo 90 %. Připravte se také na pravidelné silné přeháňky.

Singapur si zkrátka musíte zažít!

Zájezdy do Singapuru

Singapur ubytování (booking)

Doporučujeme: