Skalní město Bludiště u Mšena

Skalní město Bludiště najdete nedaleko středočeského městečka Mšeno. Je to opravdu parádní tip kam na výlet nejen s dětmi, adrenalinu si zde užijí všichni vrchovatě.


Parkování u skalního Bludiště

Pokud pojedete z Mšena přes obec Romanov, pak pokračujte na obec Ráj a cca v polovině cesty lze auto zaparkovat podél silnice, stačí sledovat turistické ukazatele.

Bludiště najdete na levé straně.

Skalní město Bludiště - parkování

Tras mezi skalami je zde několik, takže si můžete prolézt skoro vše, jen pokud půjdete s dětmi (což doporučuji), určitě si je dobře hlídejte.

Pozor, pokud máte hodně kilo navíc, je zde několik míst, kde byste nemuseli projít, my často museli sundat batohy a i tak to bylo taktak a to nejsme žádní valibuci :)

Skalní město Bludiště - Mšeno 5 Skalní město Bludiště - Mšeno 2

Nesmí chybět dřevěné schody, jak to na podobných mostech bývá. A adrenalinové zakončení byl výstup po hodně prudkých schodech, kde je vedle i řetěz, jinak by to nešlo se nahoru dostat.

Skalní město Bludiště - Mšeno 3 Skalní město Bludiště - Mšeno 4

Je to jediná trasa, kudy se nahoru dostat, takže na to myslete, jinak byste museli jít cestou zpět. Ale viděli jsme cca 10 lidí i maminy s dětmi, jak to vylezli, takže by to měl dát asi každý :)

Skalní město Bludiště u Mšena

Toto místo je na trase Cinibulkovy naučné stezky, po které jsme šli samozřejmě také.

Máte rádi podobná místa? Pak musíte vyrazit i sem:

Napsat komentář