Lákají Vás nízké ceny jako za komunistů, stylová dobová výzdoba a dobré jídlo? Pak v této restauraci budete spokojeni.
Po návštěvě Panské skály jsme přemýšleli, kam vyrazit na oběd. Protože jsme byli na rodinném výletě, těžko bych děti nutil do opečeného buřta, které nabízel stánek na parkovišti u „čedičových varhanů“. Při placení parkování jsme si všimli jídelního lístku, který informoval, co je dnes dobrého nedaleké Sklářské restauraci, takže jsme tam vyrazili. Autem jen ujedete pár set metrů a již Vás cedule upozorní, že vlevo je restaurace a stačí jen vyjet do menšího kopečku a jste na místě.
Sklářská restaurace v obci Prácheň
Přestože bylo po 12h a neděle, celkem nás zarazilo, že v restauraci nikdo nebyl. No nevadí, někdo musí být první. Vstoupili jsme :)
Českou restauraci na vesnici poznáte skoro poslepu, výzdoba stejná, ubrusy také, hrající televize na druhé straně baru, ovšem zde bylo na stopě i několik barevných světýlek, asi pozůstatek ze včerejší diskošou.
V televizi na Nově, jak jinak v tomto zařízení, zrovna „promítali“ film z 80-let, kde bylo Veronice Žilkové snad 20, takže atmosféra stylová.
Zakouřeno tam nebylo a tak jsme zůstali. Paní servírka, tipoval bych, že zde začínala v roce 1970, když se podnik otvíral, přinesla téměř dobové jídelní lístky.
Moc jsme v nich nehledali, nabídku jsem si pamatoval, takže bylo jasné, že rajskou si dám. Můj synek si jí dal taky v dětské verzi (stejně masa, ale jen 2 knedle), žena měla hovězí na česneku, br.knedl a špenát a dceruška smažený sýr s kroketami. Jídlo bylo všechno velmi dobré, nudlová polévka také a točená „dobová“ červená sodovka taky :)
Než jsme to vše snědli, lokál se zaplnil jednou českou rodinou a zájezdem Němců, protože přijeli ve dvou mikrobusech, ale bylo jich snad 20 a skoro všichni šli taky do smažáku :D
Šok nás čekal při placení, bylo mi jasné že nebudu platit 500+ jako kdybych byl ve městě na obědě, ale to, že utratím pouze 300kč a to ještě s 10% dýškem, to bylo něco neuvěřitelného.
Takže závěrem bych dodal, že nedejte vždy na první dojem, nakonec to může dopadnout nad očekávání.