Skleníky Fata Morgana v Praze


Z Botanické zahrady v Praze jdeme kousek ve směru naučné stezky a stoupáme rezidenční čtvrtí Trója ke skleníku Fata Morgana. Plocha 1750 m2 je rozdělena do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu.

skleníky fata morgana botanická zahrada praha

Začínáme v suché australské buši, suchomilné vegetací jižního Mexika a několika oblastí Afriky. Prostřední část je největší, představuje nížinný deštný les vlhkých tropů, za podzemní štolou raženou ve skále jsou dvě velká sladkovodní akvária s tropickými rybami. Největší část tropického lesa je tvořena rostlinami Střední a Jižní Ameriky, další jsou vyhrazeny flóře Austrálie, Oceánie, Afriky, Madagaskaru a Filipín.

TIP: Seznam botanických zahrad v České republice.

Poslední část je chlazená a přibližuje drsné prostředí vysokých hor. Zastoupeny jsou zde rostliny amerických And, horských oblastí pevninské i ostrovní Asie a subtropické jižní Afriky.

Skleníky Fata Morgana v Praze 5

Skleník Fata Morgana s motýly v Praze

V tropickém skleníku poletují již popatnácté největší denní motýli světa, z 6.500 kukel dovezených z anglické motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou se postupně vylíhne 50 druhů motýlů.

TIP: Navštivte také Motýlí dům v Karlových Varech.

Vracíme se k Trojskému zámečku a na chodníku slávy před vchodem do pražské ZOO obdivujeme zvířecí hvězdy. Při návratu u Trojského mostu odbočíme vlevo, do tunelu Blanka vjedeme někdy jindy.

Mapa