Sky Bridge 721 – nejdelší visutý most pro pěší na světě


Nejdelší visutý most na světě není daleko, stačí vyrazit na Dolní Moravu a tam se po něm projít. Abyste ale měli zážitek větší, rozhodně vám doporučuji si přivstat.

Byli jsme na Dolní Moravě 2x. První den dovolené obhlédnout „terén“ a druhý den pak jeli na jisto. Pozor na to, pokud přijedete pozdě odpoledne, poslední lanovka jede v 18h a dolů byste pak museli pěšky. Sice to lze, trasa má ale 4km. Jde to i po sjezdovce přímo k nástupní stanici, ale sjezdovka je celkem prudká, tak jen pro info.

Dolní Morava parkování

Už jsem to tu psal několikrát, ale když chcete konkrétní atrakci mít relativně bez lidí, přivstaňte si, stojí to za to. Zde v obci, která má jen 400 stálých obyvatel, je několik parkovišť, která ale s narůstajícími hodinami se opravdu rychle zaplňují. Když jsme tu byli poprvé před mnoha lety, když ještě Skybridge nestál, dalo se zaparkovat pod hotelem Jiřinka. Tam se nyní dostanou jen jeho návštěvníci, ale kdo dorazí včas dopoledne, ten v pohodě místo najde na parkovišti P1, které je na kopci nejblíže k lanovce a nebude třeba vyjít snad půl kilometru od parkoviště dole ve vesnici, kde jich je několik.

Dolní Morava parkování
Parkoviště P1

Cena je „lidová“ 150kč na den, může se to zdát dost, ale když budete cestovat po památkách v okolí, mnohdy narazíte i na platbu ve městech třeba 80kč za hodinu, takže těch stopade zase není tolik. Platí se v automatu u závory předtím, než nasednete do auta a pojedete, jako třeba v obchodním centru.

Jak ušetřit při platbě za Sky Bridge most na Dolní Moravě

Za vše zde na Dolní Moravě si nechají pěkně zaplatit, tak je dobré vědět, jak alespoň pár stovek ušetřit. Pod lanovkou je obchod s upomínkovými předměty, kde je také několik platebních terminálů, kde lze koupit vstupenky na všechny atrakce v areálu. Asi nejčastější „kombo“ je lanovka na kopec, vstup na Skywalk, vstup na Skybridge a pak zase lanovkou dolů. Rodinu se 2 dětmi do 18 let to vyjde na více než 3000kč.

Protože jsem se den předtím díval na ceny které mají na webu, byly tam mnohem nižší. Stačí k tomu jediné, zaregistrovat se a koupit je jako registrovaný uživatel. Zaplatíte mobilem, do něj vám přijdou Qr kódy a pomocí nich se pak u turniketů dostanete na lanovku i ten chodník.

TIP: Můžete si nakombinovat i jednotlivé atrakce, takže jsem koupil 4x lanovku nahoru, 4x Skybridge a pak 3x bobovku dolů a jednou lanovku dolů (žena vezla batohy a fotila nás :).

Je třeba si vybrat den, kdy sem půjdete, a lze i hodinu. My měli „rezervaci“ od 10h, ale bez problémů to šlo už v půl 10.

Lanovka na Sky Bridge 721 Dolní Morava

Pro mě překvapivé zjištění, když se podíváte na mé starší video, jela poměrně pomaleji. Dnes jede dost rychle a na kopci jsme ani ne za 5 minut. Při tom objemu lidí, co sem proudí, je to asi potřeba.

Za lanovky hned u startu si můžete prohlédnout pěkně z výšky celý areál Mamutíkova vodního parku.

Po výstupu z horní stanice lanovky to je k mostu jen asi 100 metrů, vpravo budete mít 2 traily, kdo by sem přijel s bikem. Před vstupem na Skybridge je restaurace a také wc. Na fotce směr visutý most vlevo…

U horní stanice lanovky na Dolní Moravě
U horní stanice lanovky

Sky Bridge 721 recenze

Díky tomu, že jsme tu byli včas a lanovka jela rychle, jsme tu byli uz cca v 9:20, vstup je od půl 10, ale snad už v 9:25 nás tam pustili. Trošku jsme otáleli, že jsme nebyli zcela první, ale bylo před námi jen asi 8 lidí, takže to bylo v pohodě a nikdo se netlačil, i za námi lidé přibývali pomalu, holt neděle ráno.

Sám mám celkem problém s výškami, takže jsem byl zvědav, co to se mnou udělá. No, v polovině mostu, když se podíváte pod sebe do hloubky 95 metrů, to moc příjemné není, takže doporučuju koukat jen před sebe nebo kolem dokola do dáli a těch 721 metrů, kolik most má, zvládnete bez problémů.

Výhled je opravdu luxusní, podívejte se na jedno video z mostu a druhé z vyhlídky, snad vám ten zážitek takto dokáže zprostředkovat.

Fotili jsme, točili a cca za půl hodiny jsme byli na druhé straně. Most je jednosměrný, z druhé strany vede cesta 2km lesem zpět k lanovce, během té pěší trasy uvidíte most v celé své kráse, posuďte sami.

Fotky

Sky Bridge 721 Dolní Morava
Pohled na most od vstupu
Sky Bridge 721 Dolní Morava - 2
V půl 10 v neděli tam bylo lidí málo
Sky Bridge 721 Dolní Morava - 3
Pohled zpět i se Stezkou v oblacích
Sky Bridge 721 Dolní Morava - 4
Pohled od konce mostu na druhé straně
Most času - pěší trasa kolem Sky Bridge 721
Most času – pěší trasa
Sky Bridge 721 visutý most Dolní Morava
Visutý most přes údolí na Dolní Moravě

Hodnocení

Místní říkají, že to je Disneyland. Ano, zčásti s tím souhlasím, radši mám také přírodu bez „cirkusu“, ale určitě to je zajímavá stavba a jednou se sem podívat stojí za to.

Ubytování Dolní Morava

Co zde ještě navštívit: