Slavonice – co zde navštívit a kam na výlet v okolí

Pokud si chcete odpočinout od městského shonu a zároveň se pokochat krásami České Kanady, vyjeďte si do Slavonic. Malé město zasazené do rovinatých Jižních Čech v rakouském pohraničí nabízí řadu zajímavých aktivit. Jako většina jihočeských obcí, i Slavonice žijí většinou v létě, jsou rájem pro cyklisty a pěší turisty.


Městečko je obklopené lesy a nedaleká zříceniny hradu Landštejn nabízí výhled do dalekého okolí.

Na co se podívat ve Slavonicích?

Důležitým cílem výletu do Slavonic je především náměstíčko plné historických domků se zvláštní sgrafitovou fasádou a podloubími. Architektonický unikát můžete obdivovat při pomalé procházce po náměstí a přilehlých uličkách, které jsou v létě příjemně rušné, nebo si posedět na zahrádce některé z místních hospůdek. Celý rozhled nad městečkem pak získáte z vyhlídkové věže farního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Pod náměstím se nachází systém chodeb, které jsou v letních měsících přístupné pro prohlídky.

Kam po okolí?

Pokud se vydáte na východ, narazíte na soustavu betonových bunkrů rozesetých v přilehlých lesích. ŘOPíky jsou cílem zejména pro historické nadšence – jedná se o pásmo pohraničních lehkých bunkrů vybudovaných za 2. světové války, které měly chránit Československo proti útoku fašistické armády. Ve městě je také malé Muzeum pohraničního opevnění, které zprostředkuje o historii bunkrů další informace.

Kreativní aktivity

Jste-li založeni spíše kreativně, můžete si ve Slavonicích vyzdobit vlastní hrníček. Nedaleká Maříž je známá svou tradiční keramikou, jež se rozšířila i do okolních obcí. Ve většině z nich dlouhodobě fungují malé keramické dílničky, kde si buď můžete nějaké tradiční nádobí zakoupit, nebo si namalovat vlastní, které Vám po vypálení glazury zašlou kamkoliv.

Slavonice nabízí řadu možností, jak strávit příjemně den, a jsou ideálním cílem pro rodinné výlety. Mírný terén a spousta zajímavostí přilákají děti i dospělé a zaručí, že se z výletu vrátíte odpočatí a plni zážitků.

Ubytování Slavonice

Fotogalerie

Kam dál v okolí:

Pohádková stezka Jemnice

Napsat komentář