Slunečné pobřeží v Bulharsku – co zde najdete a co navštívit


Náš hotel Avliga beach byl hned u pláže na Slunečném pobřeží a proto jsme zdejší okolí prozkoumali a zde jsou mé tipy. Je škoda se jen válet u bazénu, když okolí je pěkné a také stojí za to navštívit.

Písečná pláž Sunny beach

sunny beach slunečné pobřeží bulharsko

Asi hlavní důvod, proč sem na dovolenou jezdí tolik lidí. Pláž je to pěkná, velká, písčitá, ale co jsme měli možnost vidět, ne všude je čistá jako u mola a u hotelu, kde jsme bydleli.

Písečná pláž Sunny beach Bulharsko

V její severní části (i v okolí Sv. Vlas) už byl bordel celkem velký – zelené řasy a pak takové černé hrudky, na které, když jsme šlápli, hodně špatně to šlo dát dolů. Jako kdyby to byla ropa, ale s tou nemám osobní zkušenost, maximálně s její úpravou když tankuji do auta :)

Slunečné pobřeží zajímavosti

Dřevěné molo

Od hotelu Avliga dojděte na pláž a jděte doprava. Molo je vidět již z dálky.

Jezdí se odtud lodí do historického Nesebaru.

Molo na Sunny beach v Bulharsku

Lunapark

Kousek od dřevěného mola je i lunapark, podívejte se na fotky, co vše zde můžete zkusit. Osobně mám rád, když mi jídlo pár hodin v břiše vydrží, takže jsme vynechali :)

kolotoč ve vzduchu na Slunečném pobřeží v Bulharsku

lunapark sunny beach slunečné pobřeží bulharsko

atrakce na sunny beach slunečné pobřeží bulharsko

Aquapark

Jsou zde dva, Action aquapark a Akvapark Nesebar.

Action Aquapark

Opakuji to dokola, ale aplikace Mapy.cz se dá využít i v cizině a zajímavá místa zde najdete pomocí ní i bez připojení k internetu, pokud máte zde konkrétně staženu offline mapu Bulharska.

K akvaparku dojdete od hotelu kolem tenisových kurtů na křižovatku, kde vidíte vpravo Supermarket Aldo a kolem něj poté rovně pokračujte až dojdete k Aquaparku.

action aquapark sunny beach slunečné pobřeží bulharsko

Můžete se sem také zdarma dovézt modrým minibusem. Jezdí také od sousedního hotelu Chaika.

Obchody a možnosti nakupování

Supermarket Aldo

Obchod, něco jako u nás Lidl. Koupíte co potřebujete a můžete zaplatit kartou.

Ovoce a zeleninu zde nedoporučuji kupovat, ale hned naproti je velký stánek s ovocem a zeleninou, takže můžete toto koupit zde.

Melouny, broskve, meruňky nebo jogurt  a další  – k obědu ideál. Kdo chce ušetřit, může pokračovat ulicí směrem k Action akvaparku, je zde několik další pouličních stánků, kde např. meloun koupíte za 0,8 Leva. O kvalitě ovoce by šlo polemizovat. Ve stánku u výše zmíněného supermarketu to vše vypadalo čerstvé.

TIP: Čtěte, kde sehnat Leva – bulharské peníze.

supermarket aldo sunny beach slunečné pobřeží bulharsko

Supermarket Mladost v obchodním domě Coral

Zde jsme také byli, obchoďák je hodně silné slovo, nahoře je drogerie a dole potraviny. Výběr zde je ale trošku větší než v Aldo supermarketu. Pokud kupujete nějaké dobroty jako dárek domů, zde si vyberete.

supermarket mladost sunny beach slunečné pobřeží bulharsko

Restaurace

Jedno je jisté, hlady zde nikdo neumře. Od velkých fast foodů McDonalds, KFC, Burger King, Subway, až po stánky na každém rohu, kde koupíte pizzu, kebab, hranolky a další i v ČR oblíbené nezdravé mňamky :)

Restaurací je také mnoho, skoro bych řekl, že si zde vybere každá národnost. Nejvíc zde ale bylo Rusů, Čechů, Angličanů a i pár Němců.

Kdo rád sladké, i ten bude spokojen. Na ulici si můžete koupit zmrzlinu (1,69lv/100g) snad každých 50 metrů a poblíž OD Coral ještě častěji. Také palačinky a další rychlo prodejné jídlo tu seženete.

Kde se najíst

restauraci Vodenica nám chutnalo náramně. Zašli jsme sem poslední den dovolené, kdy bylo stále  počasí větrné a oblačné na ne-koupání a tak jsme místo druhé návštěvy akvaparku zvolili možnost dobře se najíst, neboť pizza k obědu obden není to pravé, přestože dětem chutná stále :)

Dali jsme si 2x řízek (jak jinak v Bulharsku) :) 1x pizzu (syn nechtěl nic jiného), lazagne a palačinku se zmrzlinou (co jiného by si měla dát 11-ti letá puberťačka :))

K tomu dvě pivka, 2x colu, jednou fantu, završit výborný oběd 2x capuchino a 1x presso a přestože to celé stálo 95 leva, chutnalo nám převelice. Trávení jsme podpořili místním zdarma podávaným mátovým likérem :)

smažený řízek - hranolky pizza hawaii lasagne hranolky palačinka se zmrzlinou cappuccino kapučíno

Až na to opět na plno řvoucí radio, jako všude v Bulharsku, to je super restaurace s výborným jídlem, tak pokud budete hledat v okolí hotelu Avliga, kde se dobře najíst, zde to je to pravé místo.

Poznávací znamení, je to na křižovatce nedaleko hotelu, kde hned přes ulici je automat na kávu který hraje, takže to nemůžete minout :)

Slunečné pobřeží výlety

Nesebar – historické město, jedno z nejhezčích v Bulharsku. Dojedete sem busem, výletním vláčkem nebo lodí.

Nesebar město Bulharsko

Svatý Vlas – letovisko v severní části Slunečného pobřeží – také moc pěkné místo na výlety, pokud navštívíte Bulharsko, byli jsme zde autobusem objevovat pláže.

Zde velké hotely nenajdete, takže toto místo na dovolenou by se mi líbilo víc, jen škoda těch zelených pláží.

svatý vlas pláž

Bulharsko Sluneční pobřeží

Dovolená, zájezdy a recenze hotelů na Invia.cz

Ubytování v Bulharsku – nabídka na Booking.com

 

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní na Yr.no

Mapa

Napsat komentář