Sněžka – nejvyšší hora Krkonoš


Nejvyšším  vrcholem v Krkonoších je právě hora Sněžka. Nová lanová dráha je v provozu od roku 2015. My jeli ještě klasickou sedačkovou lanovkou. Měří přesně 1602m, i děti na základní škole už by toto číslo měli znát :)

Pod Sněžku autem a nahoru s dětmi sedačkovou lanovkou

Sněžka Krkonoše

Byli jsme na dovolené v Harrachově a tak jsme samozřejmě museli navštívit i tento „kopec“. S ročním dítětem se toho moc ujít nedá, takže jsme zvolili sedačkovou lanovku na Sněžku i dolu, a poté výstupní stanici na Růžové hoře, odkud už jsme se prošli až na základnu k autu.

Sněžka 14

To bylo v roce 2011, minulý rok (2012) měli lanovku snad na rok zavřít a celou vyměnit, přecejen už ta současná měla dost najeto, ale svou službu odvedla.

Sněžka 3

Nová lanovka dle referencí je super, za brzy vyrazíme do Krkonoš opět na dovolenou, tak jí vyzkoušíme.

Krkonoše jsou nejnavštěvovanější české hory, a jedním z důvodů je právě hora Sněžka.

Než vyrazíte na Sněžku autem, určitě se dobře oblékněte, i když v Peci pod Sněžkou, kde je nástupní stanice lanovky, bylo 16C, na Sněžce bylo 6C (v červenci) a vítr foukal opravdu dost slušně.

Sněžka 10

Aktuální počasí: Pec pod Sněžkou i Sněžka.

Nová poštovna vypadá moc dobře, výhled jsme měli dobrý, ale počasí se střídá hodně rychle, bylo dobře vidět jak na českou stranu tak i do Polska.

Sněžka 8

V restauraci zahřeje polévka a energii dodá i dobrý štrůdl.

Trasa z Růžové hory k nástupní stanici lanovky nám trvala asi 2h, ale cestou jsme narazili na velmi pěknou restauraci, je vidět na fotkách, kde měli vynikající borůvkové knedlíky, sice je mají v létě skoro všude, ale tyto byly opravdu velké a hlavně vynikající, takže doporučuji, pokud půjdete také okolo.

Sněžka 17

Hledáte ubytování v Krkonoších? Nebo jedete v zimě na lyže? Nejznámější středisko je Špindlerův Mlýn a také Velká Úpa.  Pokud byste byli na dovolené v Harrachově, doporučuji vyzkoušený a prověřený Hotýlek u hraběte Harracha.

Pec pod Sněžkou ubytování

Odkazy

Webkamera Sněžka

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

1 komentář u „Sněžka – nejvyšší hora Krkonoš“

  1. Sněžka je super. Ale chce to chytnout fakt dobré počasí. My cestujeme v partě hodně a Sněžku jsme okusili jak v létě, tak v zimě a zimní atmosféra má mnohem větší koule. Každopádně v zimě hrozí i to, že chytnete mazec počasí jako se to stalo nám. Silný ledový vítr zařezávající se do všch částí těla. Ještě než počasí bych doporučoval omrknout aktuální situaci na místě. Webkamera Sněžky je umístěna přímo na samotném vrcholu, je ve vysoké kvalitě a dost napoví jestli prší, sněží, fouká. A pak samozřejmě zkontrolovat aktuální počasí a omkrnout předpoved počasí a ty rizika lze snížit. Navíc lanovou dráhu vám v krutém počasí uzavřou tak se tam ani nedostanete. My jsme šli pěšky, tak se člověk alespoň trošku zahřál. I tak to byl trochu krutý zážitek :)

Napsat komentář