Nejvyšším  vrcholem v Krkonoších je právě hora Sněžka. Nová lanová dráha je v provozu od roku 2015. My jeli ještě klasickou sedačkovou lanovkou. Měří přesně 1602m, i děti na základní škole už by toto číslo měli znát :)

Pod Sněžku autem a nahoru s dětmi sedačkovou lanovkou

Byli jsme na dovolené v Harrachově a tak jsme samozřejmě museli navštívit i tento „kopec“. S ročním dítětem se toho moc ujít nedá, takže jsme zvolili sedačkovou lanovku na Sněžku i dolu, a poté výstupní stanici na Růžové hoře, odkud už jsme se prošli až na základnu k autu. 

Sněžka 14

To bylo v roce 2011, minulý rok (2012) měli lanovku snad na rok zavřít a celou vyměnit, přecejen už ta současná měla dost najeto, ale svou službu odvedla.

Sněžka 3

Nová lanovka dle referencí je super, za brzy vyrazíme do Krkonoš opět na dovolenou, tak jí vyzkoušíme.

Krkonoše jsou nejnavštěvovanější české hory, a jedním z důvodů je právě hora Sněžka.

Než vyrazíte na Sněžku autem, určitě se dobře oblékněte, i když v Peci pod Sněžkou, kde je nástupní stanice lanovky, bylo 16C, na Sněžce bylo 6C (v červenci) a vítr foukal opravdu dost slušně.

Sněžka 10

Aktuální počasí: Pec pod Sněžkou i Sněžka.

Nová poštovna vypadá moc dobře, výhled jsme měli dobrý, ale počasí se střídá hodně rychle, bylo dobře vidět jak na českou stranu tak i do Polska.

Sněžka 8

V restauraci zahřeje polévka a energii dodá i dobrý štrůdl.

Trasa z Růžové hory k nástupní stanici lanovky nám trvala asi 2h, ale cestou jsme narazili na velmi pěknou restauraci, je vidět na fotkách, kde měli vynikající borůvkové knedlíky, sice je mají v létě skoro všude, ale tyto byly opravdu velké a hlavně vynikající, takže doporučuji, pokud půjdete také okolo.

Sněžka 17

Hledáte ubytování v Krkonoších? Nebo jedete v zimě na lyže? Nejznámější středisko je Špindlerův Mlýn a také Velká Úpa.  Pokud byste byli na dovolené v Harrachově, doporučuji vyzkoušený a prověřený Hotýlek u hraběte Harracha.

Pec pod Sněžkou ubytování

Odkazy

Webkamera Sněžka

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •