Nejvyšším  vrcholem v Krkonoších je právě hora Sněžka. Nová lanová dráha je v provozu od roku 2015. My jeli ještě klasickou sedačkovou lanovkou. Měří přesně 1602m, i děti na základní škole už by toto číslo měli znát :)

Pod Sněžku autem a nahoru s dětmi sedačkovou lanovkou

Byli jsme na dovolené v Harrachově a tak jsme samozřejmě museli navštívit i tento „kopec“.  S ročním dítětem se toho moc ujít nedá, takže jsme zvolili sedačkovou lanovku na Sněžku i dolu, a poté výstupní stanici na Růžové hoře, odkud už jsme se prošli až na základnu k autu.  To bylo v roce 2011, minulý rok (2012) měli lanovku snad na rok zavřít a celou vyměnit, přecejen už ta současná měla dost najeto, ale svou službu odvedla. Nová lanovka dle referencí je super, za brzy vyrazíme do Krkonoš opět na dovolenou, tak jí vyzkoušíme.

Krkonoše jsou nejnavštěvovanější české hory, a jedním z důvodů je právě hora Sněžka.

Než vyrazíte na Sněžku autem, určitě se dobře oblékněte, i když v Peci pod Sněžkou, kde je nástupní stanice lanovky, bylo 16C, na Sněžce bylo 6C (v červenci) a vítr foukal opravdu dost slušně.

Aktuální počasí: Pec pod Sněžkou i Sněžka.

Nová poštovna vypadá moc dobře, výhled jsme měli dobrý, ale počasí se střídá hodně rychle, bylo dobře vidět jak na českou stranu tak i do Polska. V restauraci zahřeje polévka a energii dodá i dobrý štrůdl.

Trasa z Růžové hory k nástupní stanici lanovky nám trvala asi 2h, ale cestou jsme narazili na velmi pěknou restauraci, je vidět na fotkách, kde měli vynikající borůvkové knedlíky, sice je mají v létě skoro všude, ale tyto byly opravdu velké a hlavně vynikající, takže doporučuji, pokud půjdete také okolo.

Hledáte ubytování v Krkonoších? Nebo jedete v zimě na lyže? Nejznámější středisko je Špindlerův Mlýn a také Velká Úpa.  Pokud byste byli na dovolené v Harrachově, doporučuji vyzkoušený a prověřený Hotýlek u hraběte Harracha.

Foto galerie

Pec pod Sněžkou ubytování

Ubytování v Peci pod Sněžkou rezervujte zde

Odkazy

Webkamera Sněžka

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •