Sněžné jámy – Krkonoše

Všichni dobře známe Krkonoše, avšak kde kdo nezná pojem Sněžné jámy. Je to možná také proto, že se nachází pár metrů za českými hranicemi, tedy v Polsku. Jedná se o ledovcové kary (prohlubně vytvořené ledovcem).


Až do loňského roku jsem pojem Sněžné jámy nikdy neslyšel. O to víc jsem byl nadšený, když jsem se tam vypravil s partou kamarádů.

Sněžné jámy trasa

Autobusem jsme se vypravili z Horních Míseček na Zlaté Návrší a odtud po asi 2 a půl kilometrech na Labskou Boudu. Část party se vydala na výlet k prameni řeky Labe, který je nedaleko.

S ostatními jsme se vydali po dobře vyznačených stezkách lemovanými borůvkovými keři ke Krakonošově kazatelně (žulový tor – kámen). Zde se také nachází vysílač – vysílací stanice RTV, které se říká WAWEL (budova podobná hradu WAWEL v Krakově). Odtud jsou skvělé výhledy na Sněžné Jámy v plné kráse.

V cíli naší cesty nás zastihl silný a studený vítr, a tak jsme se pokochali výhledem u Sněžných jam, Polsko a na českou stranu Krkonoš a vydali se zpět, směr Labská bouda.

Výhledy to jsou opravdu fascinující a určitě stojí za to sem zavítat. S procházkou k prameni Labe tak navštívíte za den více zajímavostí najednou.

Hory jsou nevyzpytatelné a počasí se mění z minuty na minutu. Zažít Sněžné jámy za slunečného počasí musí být ještě zajímavější.

Kvůli silnému větru jsme se nevydali dolů ke Sněžným jámám. Tam se nachází také ledovcové jezírka. Sejít k nim se dá po kamenitých cestičkách.

Parkování

Velké placené a hlídané parkoviště se nachází v Horních Mísečkách. Odtud se dá dostat autobusem za pár korun k Vrbatově boudě (zastávka Zlaté Návrší, odkud již vede trasa ke Sněžným jámám).

Ubytování

Velký hotelový komplex se nachází v Horních Mísečkách, kde máte k dispozici i parkování. V okolí se nachází pár dalších ubytovacích zařízení, kde je možnost polopenze, parkování.

Fotogalerie

Další výlety v Krkonoších:

Napsat komentář