Solenická podkova – vyhlídka na Vltavu, jak ji neznáte


Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na meandr řeky Vltavy Vás zcela uchvátí. Jedná se o skalnatý výběžek ve výšce zhruba 150 ti metrů nad řekou. Pohled z tohoto výběžku je doslova dech beroucí.

Kde zaparkovat

Pokud chcete vyrazit na tento výlet autem, parkování je možné v obci Zduchovice, a to někde u stejnojmenného rozcestníku se zelenou značkou.

Kudy k Solenické podkově

Celá trasa na vyhlídku měří zhruba dva kilometry a 2 km stejnou trasou zase na zpět. Cesta není bohužel turisticky značena, ale pro začátek se vydejte právě po této zelené značce. Projdete obcí a začnete mírně stoupat do kopce. Za zády se Vám bude otvírat krásný panoramatický výhled do okolní krajiny. Ujdete zhruba 800 metrů a po své levé straně narazíte na závoru přes lesní cestu.

Zde putování po zelené značce končí a vy se vydáte právě po té lesní cestě za závorou, až narazíte na lépe upravenou štěrkovou cestu a na nově postavený mostek. Mostek obcházíte zprava a pokračujete dále po štěrkové cestě. Ujdete zhruba dalších 800 metrů a dorazíte k ceduli ukazující na vyhlídku Solenická podkova. Zamíříte zhruba 200 metrů dolu po lesních schodech a otevře se Vám neskutečně okouzlující výhled na přehradu Kamýk a meandr řeky Vltavy.

Zde se nasvačíme, pokocháme výhledem a pokud se budete chtít stále kochat, ale z jiného místa můžete se kousek vrátit a zajít doprava vyšlapanou cestičkou k dalším výhledům. Pro návrat z vyhlídky musíte vyšlápnout schody nahoru a napojit se opět na štěrkovou cestu.

V Čechách je mnoho vyhlídek, byli jste i na dalších?

Pokud budete chtít našlapat víc kilometrů, tak budete pokračovat po štěrkové cestě vlevo cca 2,5 km. Narazíte  na zelenou značku a na rozcestník Větrov. Od Větrova 1,5 km na Bukovec a z Bukovce 1,5 km zpět do Zduchovic. Záleží na Vás, zda si trasu prodloužíte, nebo se od vyhlídky vrátíte zpět k vozidlu. Tak jako tak z výhledů budete doslova omráčeni a věřte, že tento výlet bude stát opravdu za to.

Fotogalerie

Mapa – kde najdete vyhlídku Solenickou podkovu

Zajímavosti v okolí: