Solnohradsko (Salcbursko) a tipy co zde navštívit

Solnohradsko (Salcbursko)má jednu velikou výhodu. Nejen, že je krásné samo o sobě a jeho hlavním městem je jedno z nejmalebnějších evropských měst, ale když zavítáte do západní části tohoto kraje, ideálně přímo do Salcburku, máte velice blízko dalším historicky důležitým místům nejen Rakouska, ale i Německa.


Salcburk

Rodiště jednoho z největších hudebních skladatelů všech dob jako by bylo přímo nasáknuto uměleckými múzami. Na každém roku najdete Mozart Kugeln, ale pozor! Obchůdek s těmi originálními a nefalšovanými je pouze jeden! Obaly kuliček jsou modro stříbrné a když se zeptáte někoho místního, určitě vám rád poradí, který obchod to je.

Domy spojené s Wolfgangem Amadeem jsou tu dva. Jeden, kde se narodil, nelekněte se, je tam dnes InterSpar, a druhý, kde strávil část svého života. Oba dva jsou označené.

Dominantou města je beze sporu pevnost Hohensalzburg. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších dochovaných hradů v Evropě. Jak to bývá zvykem, je postaven na kopci a od 19. století vede nahoru lanovka.

Jestli tu budete nocovat, nepropásněte večerní procházku po Salcburku. Málokdy se vám povede zažít něco tak krásného. Město je klidné, čisté a vaše kroky doprovodí melodie z desítek hudebních nástrojů pouličních hudebníků. Dokonalá romantika!

Kam ze Salcburku zavítat

Určitě si nenechte ujít výlet přes hranice. Tam najdete bezpočet památek 2. světové války. Pokud navštívíte Berchtesgaden, vyrazte se podívat na Hitlerovo Orlí hnízdo a jeho bunkry.

Jestliže umíte německy, dozvíte se spoustu zajímavých informací. Třeba to, že Hitler o pobyt v Orlím hnízdě ani trochu nestál, protože se obával, že bude za jeho přítomnosti sestřeleno. Po válce se ukázalo, že tyto obavy byly zbytečné. Spojenci se Hnízda chtěli zbavit a pokusili se ho letadly sestřelit. Ani jednou se to nepodařilo, je postaveno příliš vysoko.

Můžete také navštívit nedaleké solné doly, či jezero Königsee, pokud jste zaměřeni spíše na přírodní krásy. Kdyby vás ale přece jen lákala historie, stavte se i trošku severněji od Salcburku do městečka Braunau am Inn. Je zde totiž rodný dům Adolfa Hitlera, před nímž stojí velký pamětní kámen dovezený z lomu přidruženému k nejhoršímu koncentračnímu táboru Mauthausen.

Levné ubytování v Salzburgu a okolí

Fotogalerie

Napsat komentář