Sopoty Polsko – zahoďte předsudky a zažijte nečekané

Musím se přiznat, že na dovolenou do Polska jsem se příliš netěšila. Chtěla jsme k moři, to ano, ale představovala jsem si Itálii, Španělsko nebo Řecko. Tajně jsem snila o Egyptu. Takže když partner přišel s návrhem, že pojedeme do města Sopoty k Baltu, tak jsem zrovna nejásala, ale nechala jsem se přesvědčit.

Pravda je, že při plánování jsme brzy objevili celou řadu výhod – cesta, která se v pohodě zvládne autem, podobný jazyk a i celkové náklady se zdály být přiměřené.

Polsko Sopoty ubytování – zařiďte si jej předem a pohodlně      

Na základě různých doporučení na internetu jsme si vybrali oblíbenou prázdninovou destinaci Sopoty. Na cestování s cestovkami zrovna nejsme, takže ubytování jsme si našli sami a díky serveru Booking.com to nebyl žádný problém. Apartmány Sea Apartments Sopoty vyhovovaly všem našim požadavkům. Pobyt super a pár minut od pláže – pro mě naprosto ideální. Přítel ocenil také Wi-Fi připojení a satelitní TV. No, a pokud jde o vybavení, nic nám ke spokojenosti nechybělo. Apartmán byl prostorný a pohodlný, s kuchyňkou a vybavenou koupelnou.

rezervujte ubytování

Ubytování zde nabízí nejeden hotel u moře, penziony, apartmány i kempy v Sopotech.

Sheraton hotel, Haffner hotel, Casino Grand hotel, Sheron Sopot hotel, Penzion Eden, Penzion Idylla, Fregata Apartment i Camp Sopot.

Autem přes celé Polsko

Trasa z Brna trvala cca něco kolem 8 hodin. Proto jsme se asi v polovině cesty zastavili v Lodži, což je třetí největší polské město. Je to hlavní město Lodžského vojvodství a tomu odpovídá i řada památek, které se zde nachází. Neměli jsme, ale moc času a taky jsme měli hlad. Dali jsme si něco lehčího a prohlédli si aspoň místní katedrálu. Občerstvení a odpočinutí jsme se vydali na další cestu. Dorazili jsme večer, ale ubytování jsme měli domluvené, takže žádný problém nebyl.

Sopoty pláž, molo, promenáda …..

Pochopitelně jsem si o místě, které jsme si vybrali, něco přečetli předem. Takže jsme věděli, že se jedná o typickou prázdninovou lokalitu, zalitou sluncem a omývanou mořskými vlnami, jak se píše v průvodcích. No a realita nezklamala.

Písečné slunečné pláže byly prostě super.

Sopoty Polsko

No a když nás omrzelo válet se u moře, šli jsme se projít na místní Sopockou promenádu, která má jedinou vadu, a tou jsou turisté :-)

Kdo se nevyfotil na molu, jako by tu nebyl.

No a pak jsme obdivovali jachty a výletní lodě, které tu kotví a aspoň jsme se svezli na motorovém člunu.

Večer nuda nebývá

Vlahé večery, které voní mořským vzduchem (zní to poeticky, ale je to pravda), svádí k procházkám, čehož jsme využili hlavně první dva večery. Pak už se nám zachtělo rušnějšího nořního života, takže jsme se poptali kolem a byla nám doporučena ulice Hrdinů Monte Cassino, kterou od té doby doporučujeme také :-) Je tam prostě všechno – kavárny, hudba, zábava, restaurace.

A trochu kultury….

Stojí za to zajít sem i ve dne, neboť je zde řada galerií a muzeí (doporučuji hlavně Muzeum Sopotu) a také prodejny suvenýrů, kde jsem se vyřádila :-) A nejvíc jsem se pochopitelně těšila na proslulý Křivý (crooked) dům, který vypadá, jako by stál před některým z křivých zrcadel. Tady bych fakt bydlet nechtěla. A nezapomněli jsme ani na Dom zdrojowy (Lázeňský dům), který je prostě nádherný a ta atmosféra starého lázeňského města z něj přímo sálá.

Čím jsou známé polské Sopoty vidíte na obrázku.

sopoty polsko 2

Dovolená Sopoty – uznávám svůj omyl…

Ano, nakonec mi nezbylo, než uznat, že jsem se mýlila. Byla to super dovolená a asi si sem zajedeme ještě někdy…jen jedno mi vadilo – voda v moři měla jen nějakých 18-20°C – to bylo jen na rychlé opláchnutí :-)

Sopoty zajímavosti + co vidět, když zde budete

Česky Sopoty, polsky Sopot a německy Zoppot. Tři jiná jména pro stejné město.

Sopoty v Polsku jsou známé hlavně hudebním festivalem – Sopot festival

Je zde nejdelší dřevěné molo v Evropě

Je zde i kemp, kdo by hledal opravdu levné ubytování.

A pro koho by bylo moře studené, může navštívit Aquapark Sopot

Počasí Sopoty Polsko