Sovereign Beach Hotel na řeckém ostrově Kos

Sovereign Beach Hotel na řeckém ostrovu Kos jsme navštívili s celou rodinou v termínu v září. Naše cestovní kancelář jej proklamovala jako pětihvězdičkový, přímo na místě jsme si ale všimli, že má hvězdičky jen čtyři. Odpovídala tomu i realita prostředí a služeb, které jsme na místě využili.


Sovereign Beach recenze

Pokoje, ve kterých jsme byli ubytovaní, byly moderně vybavené a důkladně uklizené. Jako rodina jsme obývali celkem tři pokoje a ve dvou jsme měli připravené dětské postýlky, přesně jak bylo domluveno. Tyto pokoje měly dvě oddělené místnosti. Děti tak mohly spát v ložnici a dospělí seděli v druhé místnosti, aniž by je rušili. Z balkónu bylo vidět buďto přímo na moře, nebo do okolních polí a na moře za nimi.

Sovereign Beach Hotel Kos Řecko
Výhled z pokoje na bazén a moře

Co se týče vybavení pokoje, tak vyjma klasického nábytku, jako je postel a skříň, zde byl i gauč s televizí, kosmetický stolek se zrcadlem a malá lednička. V té byla připravená balená voda. V šatní skříni byl také trezor, jeho použití ale bylo zpoplatněné. Každá místnost měla vlastní klimatizaci, která se ovládala pomocí ovladače.

TIP: Ostrov Kos pláže. Navštívili jsme ty nejlepší

Koupelna byla malá, ale plně vybavená. Vyjma toalety a vany se sprchou zde bylo umyvadlo, skříňka s úložným prostorem a zrcadlo. Nechyběl ani fén, ručník na ruce a obvyklé šampóny a mýdla v malých flakoncích.

Pokoj - Sovereign Beach Hotel Kos Řecko
Pokoj

Pokojová služba chodila uklízet každý den – vždy bylo vytřeno, ustláno, koše byly vynesené a na posteli ležely připravené čisté ručníky. Velmi jsme ocenili, že pokojské myslely i na malé děti, které dostávaly vlastní ručníky.

Bazén a pláž představovaly zklamání

Bazén se nacházel hned pod terasou a byl obklopený krásnými zahradami. Přímo u něj byl bar a dřevěná lehátka. Těch bylo dostatek pro všechny, nicméně ne vždy bylo místo pod slunečníky. Děti měli vlastní, oddělené brouzdaliště, voda v něm ale byla bohužel docela chladná. Navíc zde nebyla ani jediná skluzavka.

TIP: Památky a zajímavosti v hlavním městě Kos

Cesta z hotelu na pláž trvala mezi 5 a 10 minutami a vedla skrze zahrady. Samotná pláž pak byla od hotelu oddělená klasickou, byť velmi málo frekventovanou, silnicí. Pláž byla písčitá a poměrně úzká. Lehátka, která zde byla k dispozici, byla bohužel většinou poničená a ani slunečníky nebyly v příliš dobrém stavu. Když foukal silnější vítr, měli jsme strach pod nimi ležet. Jak bylo předem proklamováno, vstup do moře byl poměrně kamenitý. Naštěstí jsme si vzali boty do vody, i tak ale bylo pro prarodiče náročnější dostat se do moře.

Pláž u hotelu Sovereign Beach
Pláž u hotelu

Skvělé služby

Pracovníci hotelu byli velmi milý a ochotní. Všichni mluvili dobrou angličtinou, dalo se však s nimi domluvit i tzv. rukama a nohama. Na hotelu byli také animátoři, kteří připravovali program pro děti i pro dospělé. Trochu nás ale zarazilo, že jeden den v týdnu měli úplně volno.

Jídlo

Co se týče jídla, narazili jsme na opravdu široký výběr výborných pochoutek. K dispozici bylo snad vše, na co si člověk vzpomene – různé druhy masa, mořské plody, polévky, saláty, dresingy i koření, hodně příloh i pečiva. Dále jogurty, čerstvé i sušené ovoce, olivy, sýry a pochopitelně i různé druhy sladkých dezertů. K pití byla voda, džusy, slazené šťávy, slabé pivo či různé míchané koktejly. Nechyběla ani káva a čaj.

Klidné okolí s městem na dosah

Hotel leží přibližně 2 km od města Kardamena, kam se dá dojít podél moře za pár desítek minut. Hotel nabízí i vlastní autobus, který do města jezdí několikrát denně. V Kardameně je kromě letiště a přístavu i mnoho různých krámků, kaváren a restaurací. Co se ale týče památek, je ale okolí hotelu poměrně skoupé, proto je nutné půjčit si auto. To se dá zařídit nejen skrze delegáta, ale i napřímo, v jedné z mnoha půjčoven. Určitě se to vyplatí, ostrov se dá totiž pohodlně projet za jediný den.

Vstup do hotelu Sovereign Beach
Vstup do hotelu

Koupit dovolenou na Kosu

Řecko Kos – související články:

Napsat komentář