Španělská Nerja nabízí nejen slunné pláže, ale i rozsáhlý jeskynní komplex


Vyrazíte-li do letoviska Nerja v jižním Španělsku, potěší vás nejen tropické klima. Pokud nepatříte mezi plážové povaleče, vydejte se na prohlídku nedalekých jeskyní.

Ty se nachází na kopci Sierra de Almijara vzdáleném 750 metrů od mořských břehů. Místní rozhodně nepřeháněli, když je pojmenovali Catedral natural de la Costa del Sol (v doslovném překladu Přírodní katedrála Slunečného pobřeží).

Nerja Španělsko

Tento rozsáhlý jeskynní komplex nabízí návštěvníkům až 700 metrů dlouho procházku. Jestliže se na ni vydáte, rozhodně nepřehlédněte přírodní kamenný sloup v části zvané Sala del Cataclismo. Tyčí se do výšky 60 metrů a v průměru má až 18 metrů.

Celý komplex dosahuje nevídaných rozměrů. Přestože se můžeme pokochat opravdu rozsáhlými prostory, existuje mnoho dalších, do nichž prozatím návštěvníci nemají přístup.

Nicméně podle informací z radnice v současné době probíhají práce na otevření nových galerií.

Jeskyně vydržely skryty před lidskými zraky až do roku 1959. Tehdy je objevila pětice průzkumníků – Francisco Navas Montesinos, Manuel Muñoz Zorrilla, Miguel Muñoz Zorrilla, José Luis Barbero de Miguel a José Torres Cárdenas. Sestoupili na místo zvané „La Mina“ (v překladu Důl) a narazili zde na spleť podzemních chodeb.

TIP: Klášter Montserrat – významné poutní místo u Barcelony ve Španělsku

Jeskyně se v současnosti se těší nejen značné pozornosti turistů. Staly se i centrem kulturních akcí. Mezi nejznámější patří každoroční festival hudby a tance, který probíhá vždy v červenci.

Fotogalerie

Ubytování – Booking Nerja