Šparadiči – malá přímořská destinace v Chorvatsku

Dovolená u průzračného moře, pláž na dosah ruky, klid, soukromí a to vše bez houfu lidí kolem nás. Existuje takové místo? Ano. V Chorvatsku se nachází malá přímořská destinace, která nám nabízí nejen zážitky, ale taky načerpání energie a vychutnání si neuvěřitelného poklidného pobytu.


Šparadiči (Grebaštica) Chorvatsko

Je to malebné menší letovisko, které leží blízko Šibeníku a Primoštenu, nedaleko Grebaštice. Je to oblíbená středomořská destinace. Cesta autem je jednoduchá a není až tak dlouhá.

Nejkratší cesta z Prahy je necelých 1000km a zabere vám 10 hodin jízdy.

Šparadiči je lemován kolem moře a dlouhý je asi 1km. Celá tato destinace je porostlá nádhernými borovicemi. Nejenže dávají tomuto místu nádhernou atmosféru, ale taky poskytují stín i v těch největších teplech. Najdeme zde krásné zákoutí, romantické zátoky a jedinečný výhled na širé moře. To je zde průzračné a tyrkysové.

Šparadiči Chorvatsko

Šparadiči je jedinečné tím, že tady najdeme úplné soukromí. Zapomeňme na přeplněné pláže a balení jídla, dek a pití na celé dny. Apartmány a jiné ubytování jsou jen pár kroků u moře. Pláže jsou na dosah ruky a jsou situovaný tak, že máte pocit, že část pláže je jen vaše a patří k vašemu apartmánu. Obyvatelé i turisté toto nepsané pravidlo vždy respektují.

Jaké zážitky ve Šparadiči můžeme najít?

Přímo v tomto městečku můžeme využít potápění. V tak průzračné vodě je tento druh aktivity jedinečný. Protože kolem své pláže je dostatek místa můžeme plně využít jakékoliv vodní sporty. Jízda na loďkách, paddleboarding, rybaření či jachting. V blízkosti se dá i vypůjčit vodní skútr. Jízda na něm nám dá pocit svobody. Nevšední zážitek umocní i prostor, který kolem sebe budeme ve Šparadiči na moři mít, aniž bychom měli strach, že ohrozíme lidi kolem nás. Za dalšími zážitky se můžeme jet podívat do blízkého Primoštenu. Je pouhých 10 minut autem. Tady najdeme náměstí s každodenním programem, stánky se suvenýry, restaurace s vynikajícím jídlem a romantické kolonády. Jeho dominantou je historický kostel. Takže na své si přijdou i milovníci umění a historie.

Šparadiči je malebné romantické městečko, které nám nabídne nevšední zážitky.

Ubytování

Další zajímavá místa v Chorvatsku:

Napsat komentář