Srí Lanka. Divoká Asie nebo turistická destinace?


Srí Lanka, jako ostatně každá země, má více tváří. U Srí Lanky vidím dvě. Jedna je ta divoká, nespoutaná a nepořádná stará dobrá a ta druhá je turisty oblíbená zem s vychytralými překupníčky, podvodníky a turistickými atrakcemi.

Pojďme si něco povědět o té první, lepší tváři.

Dovolená na Srí Lance

srí lanka 2

Naše cestování začalo v Negombu u hlavního města Colomba. Nezůstávali jsme ve městě dlouho, to by totiž byla velká škoda. Kdo by také vyměnil zaprášené město za chrámy, hory, slony a národní parky?

TIP: Srí Lanka Ubytování a Dovolená

Srí Lanka 3 Srí Lanka

A proto jsme hned vyrazili do Dambully prohlédnout si jeskynní chrám a vylézt na Sygiriya Rock. Dále naše putování pokračovalo do hor do Elly, na čajové plantáže, do národních parků Uda Walawe a Yala pozdravit slony, krokodýly a barevné opeřence. Putování napříč Srí Lankou jsme zakončili na jihu ostrova se surfem v ruce.

TIP: Vše o Srí Lance + fotogalerie

Cestovali jsme lokálními autobusy a vlaky, jedli kari v ulicích s místními lidmi, neštítili jsme se špinavých lokálů a nebáli se divokých psů. Jen díky tomu, jsme poznali opravdovou Srí Lanku. A věřte nebo ne, v autobusech jsme potkali za celou dobu jen pár bělochů.

Srí Lanka 4

Stále najdete místa, kde si na vás budou ukazovat prstem, protože nevědí, co a kdo to je turista a třeba na nejposvátnější horu Adam’s Peak jsme šli s místními poutníky. Samozřejmě i s cestovateli z celého světa, ale zrovna ve vesničce Dalhousie, odkud se na noční pochod vychází, se vůbec neřeší, jestli je člověk místní nebo turista, protože Buddhovi to je přeci také jedno.

Obyvatelé této krásné země vám většinou pomohou a vyjdou vstříc. Pokud si koupíte děravé kalhoty na tržnici, stále se najdou dobří Srílančani, kteří vám je druhý den vymění za nové. Pokud chodíte zoufale po pláži a hledáte ubytování, někdo se vás určitě ujme, ubytuje a dokonce vám půjčí skútr a potápěčské brýle.

Srí Lanka je zem, kterou bych doporučila opravdovým dobrodruhům, aby se její divokost zachovala a nestavěly se obrovské rezorty a nevymýšlely se kdejaké vymoženosti turistům na úkor chudého lidu.

Kde koupit zájezd na Srí Lanku

Porovnávat ceny zájezdů od cestovních kanceláří můžete na webu Invia.cz a Dovolena.cz

Pokud chcete tuto zem navštívit bez cestovky, můžete si rezervovat ubytování na Booking.com

Související:

Cestování po Srí Lance za zdejšími krásami

1 komentář u „Srí Lanka. Divoká Asie nebo turistická destinace?“

  1. Děkuji za pěkný článek :) A hlavně ty fotky :) Líbí se mi národní parky na Srí Lance.

Napsat komentář