St. Dunstan in the East Church Garden (Londýn, Anglie)


Procházíte se po rušných londýnských ulicích a najednou zatoužíte po chvilce ticha? Vydejte se malou procházkou od metra Monument of Tower Hill a projděte nenápadně vypadající uličkou do okouzlující zahrady v srdci Londýna.

Pokud se ptáte, kde se zrovna nacházíte, jedná se o malý novogotický kostel s velmi smutným osudem – nevyhnul se mu velký požár v roce 1666 ani bombardování během druhé světové války, které ho zničilo do současné podoby. Smutné trosky však nezůstaly dlouho opuštěné a změnily se v nádherný park.

St. Dunstan in the East Church Garden (Londýn, Anglie)

Veřejná zahrada mezi ruinami kostela

Z původního kostela uvidíte jen obvodové zdi s překrásnými okny, o to větší je však zážitek, když máte nad sebou jen nekonečné nebe.

St. Dunstan in the East Church Garden (Londýn, Anglie)

Na několika nádvořích uvidíte profesionálně upravené stromy, popínavé rostliny i dechberoucí květinové variace. V celém areálu máte k dispozici několik laviček, včetně speciálního kruhového posezení s kašnou uprostřed.

St. Dunstan in the East Church Garden (Londýn, Anglie) 2

Zahrada je tak ideálním místem pro klidný oběd nebo posezení s knížkou. Co se týče focení, jako turisté si můžete nafotit všechny krásy tohoto místa bez omezení.

Speciální výjimkou jsou profesionální fotografové nebo kameramani – ti by měli mít speciální souhlas včetně zaplaceného poplatku.

Jestli se chystáte do Londýna na podzim nebo v zimě, vůbec nebuďte smutní. Church Garden má své zvláštní kouzlo i když je odkvetlá a tiše odpočívá pod nánosy sněhu. Že se jedná o unikátní skvost dokazuje i řada ocenění, která park získal v rámci London Garden Squares Competition.

St. Dunstan in the East Church Garden (Londýn, Anglie) 3

Ideální místo pro svatby, oslavy i profesionální focení

Zahrada je vám k dispozici denně od 8:00 do 19:00 a vstup je zcela zdarma. Pokud však máte možnost, dejte přednost návštěvě spíše ve všední dny. O víkendu se zde často pořádají soukromé oslavy nebo svatby a neužijete si klid a zvláštní atmosféru tohoto místa.

St. Dunstan in the East Church Garden (Londýn, Anglie) 4

Překvapit vás může i pronájem některé části na profesionální focení nebo jiné komerční akce. Mimořádně je zahrada uzavřena i přes hlavní státní svátky, kterými jsou Christmas Day, Boxing Day a New Year’s Day.

Ubytování v Londýně