Stari Grad je město na ostrově Hvar v Chorvatsku

Na jihu Chorvatska se nachází mnoho přímořských destinací, které jsou vyhledávány turisty především k letní rekreaci. Jednou z nich je StariGrad.


Stari Grad

Město je situováno v zálivu ostrova Hvar. Je možné se sem dopravit trajektem přímo z centra Dalmácie, tedy ze Splitu, neboť součástí města je také trajektový přístav.

Chorvatsko Stari Grad

Na kraji města, v části, kde se nacházejí hotely, je menší oblázková pláž s bezproblémovým vstupem do moře. Z pláže je vidět na sousední ostrov Brač, další turisty vyhledávaný ostrov.

Chorvatsko Stari Grad 2

Typický zvuk cikád, rozkvetlé oleandry či vůně borovic a levandule, to je Chorvatsko. Město Stari Grad nabízí ale mnohem víc. Letovisko je vhodné pro ty, které láká exotika, a přitom nechtějí cestovat příliš daleko, nebo si tu pravou exotiku nemohou dovolit z finančních důvodů. Avšak chtějí poznat něco trochu odlišného od toho, na co jsou zvyklí.

Chorvatsko Stari Grad 3

Ačkoliv se může zdát, že se Stari Grad se příliš neliší od jiných oblíbených letovisek na pobřeží, není tomu tak. Rozhlédne-li se člověk kolem sebe, zjistí, že příroda kolem něj se zdá být daleko pestřejší.

Jistě na každého zapůsobí pohled na vysoké palmy a spoustu zeleně kolem.

Ale okouzlující není jen příroda typická pro středomoří. Stari Grad, jak už název vypovídá, je velmi staré město s bohatou historií, tudíž má i svou kulturní hodnotu.

Chorvatsko Stari Grad 4

Město je lákadlem pro turisty, kteří si potrpí na romantiku. Západy slunce zde přímo vybízejí k večerním procházkám po promenádě kolem přístavu nebo po pláži. Na své si však přijde i ten, kdo je spíše ranní ptáče. Probuzení do slunečného rána, kdy ještě není takové horko, je jako stvořené pro ranní procházku před snídaní nebo pro aktivnější jedince i ranní rozcvičku na čerstvém vzduchu.

Chorvatsko Stari Grad 5

Určitě musíte navštívit i národní park Paklenica, který se nachází nad městěm Starigrad.

Chorvatsko Stari Grad 6

Starigrad nabízí bohaté vyžití a možnosti rekreace. Mnoho návštěvníků se sem každoročně vrací, neboť každého toto místo něčím okouzlí.

Ubytování, apartmány, hotely

Oblíbený je hotel Lavanda, Arkada a apartmán Peric. Podívejte se jaká je aktuální nabídka ubytování.

Související:

Napsat komentář