Staroměstská minizoo Staré Město


Zajímavý projekt, který potěší příznivce domácích i exotických zvířat, se nachází v blízkosti hlavní komunikace, těsně za Starým Městem u Uherského Hradiště (Zlínský kraj).  Minizoo najdete směrem na Modrou a Velehrad. Návštěvníci mohou využít malé neplacené parkoviště před objektem. Rovněž vstupné je dobrovolné. Dobré duše mohou přispět na krmivo pro zvířátka.

Co se v minizoo nabízí?

Projekt vznikl z edukačních důvodů. Dnešní městské děti tak získávají možnost pohlédnout do života různých druhů zvířat a z bezpečné vzdálenosti si je také prohlédnout. Vizí majitelů je získávání dalších zvířat a rozšíření objektu minizoo.

Malí i velcí návštěvníci mají jedinečnou možnost si rodinný výlet zpestřit o prohlídku malého hospodářského areálu. Na vstupu i jednotlivých částech minizoo si můžete nerušeně prohlédnout zemědělské náčiní a nářadí vašich dědečků a babiček, které je v dnešní době k vidění jen v muzeu. K odpočinku vám poslouží dřevěné lavice.

Která zvířata můžete spatřit?

V jednotlivých ohradách je možné na živo spatřit řadu domácích zvířat jako jsou slepice, ovce, kozy, pes, kočka, králíci, husy, holubi, kapři, vepři, krávy, koně. Navíc jsou v expozici začleněny také exotické druhy. Čekají zde na vás také lamy, klokani, osli i poníci. Vaše děti i jejich kamarádi budou zajisté nadšení.

Další atrakce pro děti

Kromě pohlazení poníků i lam, si mohou dětští návštěvníci užít malý dětský koutek situovaný v zadní části expozice. Ten je vybavený skluzavkou, dvěma houpačkami, malým pískovištěm s kamínky a dopravními prostředky pro nejmenší.

Navíc se nabízí možnost povozit děti na ponících, případně si v objektu opéct špekáčky. To je však nutné nejprve domluvit s majiteli objektu. Ti jsou také svolní k poskytování stáží a praxí pro studenty chovatelských a zemědělských škol, vycházejí vstříc také mateřským školkám.

Fotogalerie

Navštivte také:

Rozhledna Rovnina vám ukáže krásu Uherskohradišťska