Staroměstská radnice má na vrcholu krásnou vyhlídku


Pražská Staroměstská radnice je další symbol hlavního města, který byste při jeho návštěvě určitě neměli vynechat. Byli jsme, viděli jsme a dobrý :)

Kudy ke Staroměstské radnici

Na Staromák dojdete pěšky od OC Paladium, kde můžete zaparkovat, pokud jsme přijeli autem, případně pokud dojedete do Prahy vlakem, lze sem též pěšky dojít z hlavního nádraží nebo využít mhd.

Staroměstská radnice v Praze

První, co vás při pohledu na radnici zaujme, je určitě orloj. Nás (mě se synem) ale více zajímala vyhlídka z ochozu na vrchu radnice.

Ceník – vstupné

Vstupenky lze zakoupit na několika místech, buď hned dole v přízemí – vchod je vlevo od orloje, nebo v 1 patře a případně i téměř nahoře. Dá se využít 2 výtahů, ten první jede do 3 patra a odtud druhý, kulatý, vás vyveze až nahoru.

Výtah - Staroměstská radnice Praha

Logicky v sobotu byl hodně plný i menší fronty se tvořily, tak jsme šli pěšky a chytře v 1 patře koupili lístky, zde fronta žádná nebyla. Naopak v patře 3 už ano.

  • základní: 250 Kč
  • snížené: 150 Kč
  • rodinné: 500 Kč

Otevírací doba

  • Pondělí: 11 – 22h
  • Úterý – neděle: 9 – 22h

Pokud si „to dáte“ pěšky až nahoru, můžete na konci cesty potkat semafor pod točitým schodištěm, které je opravdu dost úzké. Samozřejmě já jsem řidič tak chápu, když je někde červená, asi to má význam, no ne každý zná barvy, takže se několik lidí vydalo nahoru i na „červenou“ ale nahoře byla zelená tak nastala panika a ti co šli zezdola museli couvat a ještě se dost divili. A to byli, prosím, Češi :)

No nakonec jsme tak došli také, jen padla zelená.

Výhled také moc pěkný, sice z věže u Karlova mostu je rozhled větší, z této  vyhlídky ale uvidíte hodně detailně centrum Prahy, Staromák a přilehlé ulice.

Staroměstská radnice Praha 2

Staroměstská radnice Praha 3

Na kopci vlevo je vidět rozhledna na Petříně a vpravo hrad Pražský.

Staroměstská radnice Praha 4

Staroměstské náměstí dole pod vámi.

Staroměstská radnice Praha 5

I kopule Národní divadla je vidět.

Staroměstská radnice Praha 6

Zaujala mě také tato restaurace na střeše, v zimě asi nic moc, ale v létě tam může být příjemně.

Restaurace na střeše - Staroměstská radnice Praha

Informace na závěr:

V případě, že budete chodit po Praze a centru delší dobu, asi budete hledat toalety. Zde jsou v přízemí kousek od výtahu a opravdu stylové. Fotit na wc mi přišlo divné, to chce vidět osobně, vypadá to tam jak v lázních :)

Booking – Ubytování v Praze