Státní hrad Pernštejn najdete na Moravě

Vyrazit si o víkendu na výlet je super nápad, vhodný je tedy hrad Pernštejn, který se nachází v Jihomoravském kraji. Mezi jeho přednosti patří především jeho historický stav, hrad je zachován ve zcela dokonalém stavu. Hrad je vystavěn ve 13. století, což napovídá gotickému stylu.


Prohlídku si můžete užít celoročně, mimo sezónu (tedy od dubna do října) je přístupný jen o víkendu nebo o svátcích, v sezóně je prohlídka možná každý den. Vzhled hradu si můžete s průvodci vychutnat ve 4 základních okruzích.

Parkování a příchod

S návalem vysokého počtu návštěvníku se počítá, proto jsou pod hradem dvě veliká parkoviště, kde můžete zastavit. Poté vás čeká mírné stoupání do kopce k hradu. Už při příchodu vás mohou napadnout různé myšlenky. Pohled na hrad je úžasný, vidíte nejen silné opevnění, které chránilo před nepřáteli, ale také mohutný hrad, který je specifický svým tvarem. Před třicetiletou válkou byl hrad větší, přišel však o značnou část, která již nikdy nebyla dostavěna. Celková rekonstrukce hradu nebyla provedena od 17. století, proto působí stále gotickým stylem.

Popularita hradu

Stejně jako každý hrad si získá nějakou popularitu, Pernštejn není pozadu. Jedná se o nejnavštěvovanější hrad na Moravě, který se proslavil natáčením různých pohádek mezi než patří například Jak se budí princezny, Pták Ohnivák nebo slavná pohádka Čert ví proč, pro dospělé je hrad známý také kvůli filmu Johanka z Arku.

Kromě filmové scény se zde také pravidelně konají různé festivaly a přehlídky, které přilákají tisíce lidí.

Fotogalerie

Web: www.hrad-pernstejn.eu

Proč navštívit zrovna Pernštejn

Výlet do této oblasti je přímo ideální pro celodenní výlet. Z hradu je nejen krásný výhled, ale také se jistě dozvíte o prastarém tisu, který podle historie stál mnohem dříve než hrad samotný. Zároveň se k hradu váže pověst Pernštejnské dívky, která se zabila, aby nebyla vydána nepříteli. V letním období si na nádvoří můžete zakoupit různé upomínkové předměty související k hradu. Pokud budete chtít navštívit i místa v okolí, můžete zajet například do města Bystřice nad Pernštejnem.

Ubytování v okolí

Související:

Údolí Chlébského potoka – přírodní rezervace, kde uvidíte tisíce Bledule jarní

Napsat komentář