Státní zámek Mikulov

Ať už Mikulovem jenom projíždíte, například při cestě z nebo do Rakouska nebo v jeho blízkosti trávíte dovolenou či se chystáte někam na výlet, určitě byste do svého seznamu měli zapsat mikulovský zámek.


Zámek v Mikulově nabízí krásné výhledy

Zámek Mikulov

Ten se rozprostírá nad menším, ale útulným náměstím plným kaváren. Okamžitě po vstupu bránou se před vámi rozkryje krásná zahrada, která je jednou z největších hradního typu a nabídne několik malebných pohledů na Mikulov a jeho okolí z ptačí perspektivy, protože se nachází na skalnatém kopci Zámecký vrch.

Výhled z mikulovského zámku

Zámek oplývá krásou a můžete jej obejít celý dokola a prozkoumat jej ze všech možných úhlů. Nezabere vám to moc času, přesto uvnitř areálu najdete množství zajímavostí a děti určitě ocení možnost zazvonit si na obrovský zvon na jednom ze dvou nádvoří.

TIP: Chata u Lomu Mikulov recenze

Určitě popojděte až na konec zahrad, kde je cestička, která vede jak k přírodnímu bludišti, ale také k bylinkové zahrádce.

Přírodní bludiště Mikulov

Bylinková zahrádka na zámku Mikulov

Můžete vylézt i na jednu ze starších věží, na které stojí za to se vyfotit. Jen cesta nahoru vede po celkem nebezpečných schodech.

Zámek Mikulov prohlídky

Pokud jste historickými milovníky nebo se jen chcete dozvědět nějaké zajímavosti, tak můžete navštívit i komentované prohlídky. Jejich nabídku najdete níže, ale není nutnost navštívit ani jednu z nich, protože samotná procházka zahradou a nádvořím zámku vám přinese mnoho zážitků. Prostory zámku slouží jako stálá expozice regionálního muzea, které je zaměřeno především na historii zámku a vinařství.

Příležitostně jsou na zámku pořádané kulturní akce a každoroční vinobraní.

Zahrady zámku Mikulov

Komentované prohlídky – okruhy

  • Historie
  • Touha a důstojnost – ze sbírek rodu Dietrichsteinů
  • Zámecká knihovna
  • Zámecký sklep s obřím sudem

Nekomentované prohlídky

  • Římané a Germáni v kraji pod Pálavou
  • Víno napříč staletími
  • Zámecká kaple
  • Sezónní výstavy

Fotogalerie

Otevírací doba

Otevřeno je od 1.dubna do 27.listopadu

duben, říjen, listopad
pátek–neděle
9:00–16:00

květen, červen, září
úterý–neděle
9:00–17:00

červenec a srpen
pondělí–neděle
9:00–18:00

Jelikož se Mikulov nachází uprostřed Pálavy na jižní Moravě, tak by byl hřích nezakončit návštěvu zámku v některém z místních vinařství a vychutnat si alespoň jednu skleničku nápoje z hroznů.

Parkování

Když kliknete na odkaz v odstavci výše, dočtete se tam, jak a kde se v Mikulově dá parkovat. Bohužel pouze pro zámek zde vyhrazené parkoviště není, protože jej najdete v centru města.

Web: www.rmm.cz

Ubytování Mikulov

Zajímavosti v okolí:

Napsat komentář