Štěrkoviště Otrokovice – vyrazte za sportem i zábavou


Rekreační areál v okolí umělé vodní nádrže zvaný Štěrkoviště ve Zlínském kraji je vyhledávaným místem v průběhu celého roku. Nabízí zábavu i možnost aktivního pohybu pro všechny generace. Nejvyhledávanější je v horkých letních dnech, kdy nabízí příjemné osvěžení u vody na zatravněné pláži s upravenými vstupy do vody.

Štěrkáč Otrokovice – sportovní aktivity u jezera

Návštěvníci mohou kromě koupání v nádrži využít také dětský bazén se skluzavkou, brouzdaliště, k dispozici je rovněž dětské hřiště. Dospělí návštěvníci si rádi zahrají plážový volejbal, minigolf, stolní tenis či kuželky. Jezero je oblíbené také u rybářů. V jeho okolí se nacházejí také stánky s občerstvením, restaurace, toalety i kabiny pro převlečení.

Rodiny s dětmi se do areálu vracejí i v jarním a podzimním období, kdy si mohou vychutnat příjemnou procházku podél vody a pozorovat vodní ptactvo na hladině i břehu jezera. A nejen to. Nabízí se další sportovní aktivity – jízda na kole, kolečkových bruslích, běh. Malí návštěvníci mají možnost se vydovádět na koloběžce, tříkolce nebo odrážedle.

Pokud nastanou v zimě příznivé podmínky a na hladině jezera se vytvoří pevná ledová vrstva, vznikají ideální podmínky pro bruslení. Ale pozor, tuto sportovní aktivitu raději dobře promyslete.

Štěrkoviště Otrokovice

Štěrkoviště Otrokovice historie

Jezerní koupaliště vzniklo v 60. letech minulého století, kdy byla v daném místě ukončena těžba kvalitního štěrku, která umožnila rozsáhlou výstavbu Baťovského Zlína a okolí.

Hloubka nádrže se v různých místech liší, což by mělo být varovným signálem především pro slabší plavce. V nejhlubším místě dosahuje hloubky 12 metrů. Její rozloha činí asi 13 ha.

Štěrkáč Otrokovice

Dostupnost jezera a možnost parkování

Rekreační oblast Štěrkoviště se nachází téměř na konci Otrokovic (směrem na obec Tlumačov) v městské části zvané Baťov. K jezeru se můžete dopravit prostřednictvím MHD (linka č. 55). Vystoupíte na zastávce Štěrkoviště.

Pokud vyrazíte za koupáním svým autem, můžete využít parkoviště nedaleko zastávky.