Stezka korunami stromů Lipno


Tato stezka v korunách stromů vyrostla na Lipně v roce 2012. Cesta na rozhlednu vede po dřevěných chodníčcích a z výšky uvidíte opravdu i koruny stromů.

Do té doby její nejbližší obdoba a vlastně vzor, podle které byla tato vystavěna, byla Stezka v korunách stromů v Bavorském lese, o které jste se na našem webu také mohli dočíst. Podobná je také Stezka v oblacích na Dolní Moravě a pokud v létě 2017 navštívíte Krkonoše, pak i zde vyroste v Janských Lázních stezka v korunách stromů.

Stezka do korun stromů na Lipně

Rozhledna Stezka korunami stromů - Lipno nad Vltavou

Ta česká se nachází nad areálem Active parku na Lipně a dostanete se k ní buď pěšky, autobusem nebo lanovkou. My jsme zvolili variantu poslední.

Vstupné na lanovku i stezku si můžete zakoupit společně, ušetříte si čas, který byste strávili u vstupu na tuto stezku.

Lanovka jede asi 20 minut a na jejím konci již vidíte v celé své kráse českou rozhlednu, která je zakončením právě této stezky. U vstupu je dětské hřiště, takže pokud se děti málo unavily, není problém, aby se ještě „vyblbly“ :)

Stezka korunami stromů Lipno 9

Restaurace je také nedaleko, ale pokud se chcete najíst normálně a nekonzumovat jen hranolky, „řízek“ a párek v rohlíku, pak navštivte dole u parkoviště restauraci Lanovka, kde je výběr z mnoha klasických jídel a člověk se nasytí lépe, a řekl bych, že i zdravěji.

I s kočárkem se dostanete na vrchol

Po vstupu na stezku Vás čeká procházka v korunách stromů, můžete sem i s kočárkem, pro děti a některé hravé dospělé :) je zde několik „mostů nad propastí“, což můžete vidět na fotkách, děti neměly problém, ale někteří rodiče ba i prarodiče měly problém se jen podívat, natož přejít.

Stezka korunami stromů Lipno 13

Na konci stezky se nachází rozhledna, vystoupáte na ní také bez problémů a nahoře se Vám naskytne výhled na přehradu Lipno i okolní krásnou přírodu.

Stezka korunami stromů Lipno 21

Kdo nechce jít zase stejnou cestou zpět může použít tobogán, který vede středem rozhledny, nejedete po zadku, ale dostane jen jakýsi „koberco-spacák“ do kterého si sednete, dole jste za 10s, osobně jsme nezkoušeli, přecejen uzavřený tobogán z plechu, kde je vidět až světlo na konci tunelu, není nic příjemného. Z této rozhledny na Šumavě je opravdu super výhled až do Německa.

Lipno nad Vltavou a ubytování

Nabídka zde je téměř neomezená a vybere si každý. Apartmány, levné ubytování s dětmi nebo naopak dovolená luxusní v Lipno Lake Resort. Stačí jen vybírat včas, protože tato lokalita je často obsazena na 100%.

Pěkné ubytování nabízí i nedaleký Frymburk.

My jsme toto pojali jako celodenní výlet a kromě stezky navštívili i výše zmíněný Active Park, kterému kromě mnoha lanových stezek, lanovky přes rybník, několika trampolín a třeba i půjčovny kol pro sjezd pod lanovkou , dominuje hlavně bobová dráha, to je zábava pro malé i velké. Lipno je vyhledáváno i pro kvalitní lyžování, ale více pravděpodobně v létě, kdy zde je mnohem víc zábavy.

Web: www.stezkakorunamistromu.cz

Podívejte se i na další výlety v národním parku Šumava.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář