Stezka v korunách stromů v Krkonoších v Janských Lázních


Stezka korunami stromů v Jánských lázních je další místo, které jsme navštívili během dubnového prodlouženého víkendu a je to parádní tip na výlet kam v Krkonoších.

Parkování

V Janských lázních je několik parkovišť, ale pokud to chcete mít na tuto stezku jen pár kroků od auta ke vchodu, pak doporučuji zaparkovat na P2. Cena parkovného je 70 kč na celý den (resp. to tolik stálo v roce 2018), zaplatíte v automatu u výjezdu a to jak v hotovosti, tak i platební kartou.

Jak se sem dostat autem

Zadejte si do navigace Janské Lázně a pokud přijedete od Vrchlabí – brány do Krkonoš, v podstatě dojedete hned za cedulí obce na parkoviště. Když dorazíte od Trutnova, musíte projet celou obec do kopce a následně odbočit vlevo na výše zmiňovaný parking.

Otevírací doba

  • Červen, červenec, srpen, září: 9:30 – 19:00 h
  • Říjen, duben, květen: 10:00 – 18:00 h
  • Listopad, prosinec, leden, únor, březen: 10:00 – 16:00 h

Recenze stezky korunami stromů v Krkonoších

Stezka korunami stromů Krkonose Janské Lázně

Nová krkonošská stezka do koruny stromů, jejíž otevření bylo v létě 2017, je opravdu velké lákadlo na turisty a ani my jsme nemohli vynechat :) Je podobná jako ty další stezky v Čr – v Jižních Čechách na Lipně, na Dolní Moravě i v Beskydech, o kterých jste si na tomto webu mohli přečíst recenze. Jdete po dřevěných chodníčcích, až dojdete pod rozhlednu. Zde to je novinka, kterou další podobné české stezky nemají. Jste v podzemí, kde jsou zajímavé informace o všem, co se právě v zemi nachází. Dále odtud vyjdete a půjdete na rozhlednu „kolem dokola“. Pokud budete mít štěstí, potkáte i veverku a můžete se s ní vyfotit :)

Jako na dalších „korunových stezkách“ zde je i v jejím středu tobogán, kterým se můžete svézt až dolů. Výhled nemá chybu, vidíte opravdu přes půlku Krkonoš. Uvidíte i nedalekou Černou horu, kam můžete vyjet lanovkou. K té dojdete od této stezky za cca 20 minut nebo můžete popojet autem na druhé, dolní parkoviště. Parkoviště u vstupu na stezku je opravdu hned vedle.

Vyhlídková plošina je 42,7 metrů nad zemí.

Poté, co se pokocháte, jdete stejnou cestou dolů a poté k východu, který vede jak přes obchůdek s reklamními předměty, ale také zde je i pro hladové turisty restaurace.

Najedli jsme se a bylo to opravdu výborné. Klasika na horách – borůvkové knedlíky, hovězí polévka a výborný guláš s bramboráčky. Vedle je dětské hřiště, takže tam můžete děti vypustit a v klidu se najíst :)

Foto galerie

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše - podzemí

Stezka korunami stromů Krkonoše - na vrcholu

Stezka korunami stromů Krkonoše - veverka

Stezka korunami stromů Krkonoše - tobogán

Černá hora ze Stezky v korunách stromů

Město Jánské Lázně

Stezka korunami stromů Krkonoše - parkoviště

Stezka korunami stromů Krkonoše - vrchol

Stezka korunami stromů Krkonoše - výška

Kousek odtud je rozhledna Zlatá vyhlídka, kterou jsem si jako fanda vyhlídek nemohl nechat ujít.

Web: www.stezkakrkonose.cz – zde najdete i aktuální vstupné

Mapa

Ubytování v okolí