Stezka Valaška je v oblacích na Pustevnách. Byli jsme zde se psem


Pustevny byly a stále jsou velmi oblíbenou turistickou destinací v Beskydech. Ať už lákají Libušín, Maměnka, horní stanice lanovky, socha Radegasta, kaple Zvonička, síť turistických tras anebo sezónní akce jako třeba výstava ledových soch.

Na začátku roku 2019 tam vyrostla Stezka Valaška, která se názvem možná tváří nenápadně, ve skutečnosti však skýtá velký zážitek. Co víc, prožít ji na vlastní kůži můžete i se svým psíkem.

Stezka Valaška – Pustevny

Stezka Valaška - Pustevny

Mezi kmeny a následně korunami stromů se vine 394 metrů dlouhá dřevěná konstrukce, která postupně směřuje až k jejímu nejvyššímu bodu, jež se tyčí 15,2 metrů od země. Při cestě k tomuto cíli se můžete se svým psem kochat přírodou na dotek a výhledy tajícími dech. Stezka totiž stojí na jednom z nejvyšších kopců Pusteven, takže pozor, abyste vy nezapomněli na to, že jste pouhým člověkem, váš pes zase na to, že je jenom psem tak, abyste společně odolali nutkání roztáhnout křídla a rozletět se do nekonečna, kterého jste nyní svědkem.

Avšak nebojte. Lávka stezky je velmi bezpečná, stabilní, pohodlná, rovnoměrně položená a co do šířky prostorná. Stoupání je mírné, takže se nemusíte obávat závratí ani jiného nelibého pocitu.

Bezpečnost navíc umocňuje zábradlí z dřevěné konstrukce, jež je potažené drátěným plotem, tudíž nemusíte mít obavy, že by pejsek ve výškách strkal čumák, kam nemá.

Po procházce k vrcholu můžete minout Himalájský chodník z lan, který je možná dobrou atrakcí pro děti, ne tolik však pro vašeho psa. Postupujte proto raději stezkou dál, ta vás dovede k lepším zážitkům – k vyhlídkové věži a ke Skywalku.

Na Stezku Valašku se můžete dopravit lanovkou, autem či autobusem.

Pochyby o psím doprovodu nejsou na místě

Nenechte se zmýlit návštěvním řádem, který říká, že brát na stezku zvířata není povoleno. Na webových stránkách provozovatele je totiž v záložce kontaktů uvedeno, že na Stezku Valašku mají povolen vstup psi na vodítku, s náhubkem, případně v přenosné tašce. Já a můj maltézský psík, jako jedni z prvních návštěvníků, jsme toto koneckonců jasným důkazem. Stejně jako další čtyřnozí návštěvníci podstatně většího vzrůstu, se kterými jsme se při procházení míjeli.

Se psem do oblak v létě či v zimě?

Vyhlídková atrakce je otevřena celoročně, přičemž v zimě předvádí úplně jinou galerii obrazů než v létě. Stojí proto za to, stezku navštívit ve všech čtvero ročních dobách.  My osobně jsme si užívali ledového království s ptačí perspektivy, a bylo to skutečně nezapomenutelné.

Web: www.stezkavalaska.cz

Ubytování (booking) Pustevny

Další podobná místa, kam se můžete vydat:

Přečtěte si také:

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář