Stezka Valaška – procházka v oblacích

Stezka Valaška je oblíbený výletní cíl pro všechny, kdo vyrazí na Pustevny v Beskydech. Během naší dovolené jsme se sem samozřejmě také museli vydat. Přečtěte si, jak se nám tady na horách líbilo.

Valaška stezka parkování a lanovka

V článku Lanovkou na Pustevny, kolem Radegasta na Radhošť a pěšky do Trojanovic se dočtete kde zaparkovat a jak se tam dostat.

Kudy ke stezce od lanovky

Poté, co projdete restaurací, se dejte vlevo do kopce po červené turistické značce, je to jen kousek.  U vstupu ne stezku je dřevěná socha, zde se můžete třeba vyfotit.

Otevírací doba

 • Leden, únor, listopad, prosinec: 9 – 16h
 • Březen, duben, říjen: 9 – 17h
 • Květen, červen, září: 9 – 18h
 • Červenec, srpen: 9 – 19h

Vstupné

 • Dospělí – 260 kč
 • Dítě (4-14let), důchodci 65+, ZTP – 200 kč
 • Rodinné vstupné (2+2) – 700 kč

Lepší ceník vám vyjde, když vstupenky koupíte online na webu – odkaz je na konci článku.

Stezka Valaška recenze

Jsou lidé, kteří podobná místa rádi nemají, ale naopak většina je těch, kteří sem rádi zavítají. Samozřejmě v letní sezoně tady bude více plno, ale v den naší návštěvy (mimo víkend) to celkem šlo, lidí bylo tak akorát.

Stezka Valaška Pustevny

Od vstupu jdete po dřevěném chodníčku, kde hned na jeho začátku se můžete podívat na otisk rukou zpěváka a herce Richarda Krajča. Kousek odtud je pro děti pěkná prolézačka, takže tam je „vypustíte“ a sejdete se o patro výše.

Prolézačka pro děti na stezce Valašce

Informační cedule dokládají zajímavosti ze stavby této rozhledny, takže se cestou i něco dozvíte. Asi v polovině trasy je kiosek s občerstvením (ale pozor, wc zde nenajdete, to je v restauraci u lanovky).

Dřevěný chodník Stezka Valaška

Himalájský chodník

Chcete si užít trošku adrenalinu? Vydejte se po himálajském chodníku. Hodně dobrá zdejší atrakce, jen si počkejte, abyste před sebou neměli nějakého strašpytla, ten pak hodně brzdí celou skupinu svojí pomalou chůzí.

Himalájský chodník

Od konce tohoto chodníku to je na vrchol valašské stezky už jen kousek.

Stezka Valaška

Mezi kmeny a následně korunami stromů se vine 394 metrů dlouhá dřevěná konstrukce, která postupně směřuje až k jejímu nejvyššímu bodu, jež se tyčí 15,2 metrů od země.

Skywalk

Největší zdejší atrakce je skleněný chodník, na který se často stojí fronta, aby se tam každý mohl vyfotit. Také jsme si chvíli počkali a vyfotili se, zážitek neskutečný. Prý to sklo udrží až 10 lidí, no nezkoušel to tam nikdo :)

Skywalk - skleněný chodník

Výhled je parádní do všech světových stran a když vám vyjde počasí jako nám, nemá to chybu.

Výhled ze stezky Valašky

Parametry stezky

 • Celková délka stezky 660 metrů
 • Délka lanového chodníku 150 metrů
 • Šířka chodníku 1,5-2m
 • Výška vyhlídkové věže 22 metrů
 • Nejvyšší patro věže je ve výšce 1099 m.n.m.

Na Stezku Valašku v zimě se psem

Lávka stezky je velmi bezpečná, stabilní, pohodlná, rovnoměrně položená a co do šířky prostorná. Stoupání je mírné, takže se nemusíte obávat závratí ani jiného nelibého pocitu.

Bezpečnost navíc umocňuje zábradlí z dřevěné konstrukce, jež je potažené drátěným plotem, tudíž nemusíte mít obavy, že by pejsek ve výškách strkal čumák, kam nemá.

Pochyby o psím doprovodu nejsou na místě

Nenechte se zmýlit návštěvním řádem, který říká, že brát na stezku zvířata není povoleno. Na webových stránkách provozovatele je totiž v záložce kontaktů uvedeno, že na Stezku Valašku mají povolen vstup psi na vodítku, s náhubkem, případně v přenosné tašce. Já a můj maltézský psík, jako jedni z prvních návštěvníků, jsme toto koneckonců jasným důkazem. Stejně jako další čtyřnozí návštěvníci podstatně většího vzrůstu, se kterými jsme se při procházení míjeli.

Se psem do oblak v létě či v zimě?

Vyhlídková atrakce je otevřena celoročně, přičemž v zimě předvádí úplně jinou galerii obrazů než v létě. Stojí proto za to, stezku navštívit ve všech čtvero ročních dobách.  My osobně jsme si užívali ledového království s ptačí perspektivy, a bylo to skutečně nezapomenutelné.

Stezka Valaška - Pustevny

Web: www.stezkavalaska.cz

Ubytování v okolí