Strašidelný zámek Draxmoor – Dolní Rožínka


Draxmoor strašidelný zámek v obci Dolní Rožínka je pro vás to pravé, pokud máte rádi to lehké mrazení, když svítí úplněk a v dálce vyjí vlci, líbí se vám strašidelná místa a ponuré bytosti vystupující ze stínů.

Jak strašidelný zámek (hrad) Draxmoor najít?

Jak už to u strašidelných zámků bývá, je kdesi daleko za sedmero horami, a to v samém srdci Českomoravské vrchoviny. Najdete jej někde mezi Žďárem nad Sázavou, Křižanovem a Bystřicí nad Pernštejnem, v obci Dolní Rožínka. Stojí vedle velkého rybníku a uvidíte jej hned z hlavní cesty, nemůžete se splést. Venkovní fasáda bývalé zámecké sýpky, zrekonstruované do dnešní podoby, vás nenechá na pochybách, že jste přesně na tom správném místě.

Otevírací doba

Letní sezona

30.6. – 2.9.2018: 9:30 – 18h

Víkendy v květnu: 10 – 17h

Prohlídka strašidelného zámku Draxmoor

Strašidelný zámek Draxmoor - Dolní Rožínka

Za recepcí  si můžete prohlédnout první místnost, muzeum legend. U vstupu vás uvítá čarodějnice, míchající v kotli lektvar.

Další zastávkou je kinosál s obří mluvící hlavou čarodějnice a s 3D uvítací projekcí.

Po schodech se vydáte na samotnou prohlídku. Vstříc monstrům a příšerám. Všude panuje tajuplné přítmí, z něhož na vás nečekaně vyskakují roztodivné masky. Jestli to dosud vypadalo jako pohoda, tak tam už se opravdu budete bát.

Do vyššího patra se dostanete strašidelným výtahem, blikají v něm světla a hýbe se, jako by měl upadnout.

Interiér je skvěle pojatý přesně v duchu strašidelných příběhů. Uvidíte obrovského gryfa, místnost s hroby a s další mluvící hlavou čarodějnice. Čeká vás svítící podlaha, rodina Drákuly, rytíř s drakem, žabí princ a spousta dalších překvapení.

A nakonec podzámčí

Prohlídkou zábava nekončí, venku je připravena řada dalších atrakcí a příšerek, občerstvení a stánek se suvenýry.

Web: Strasidelny-zamek.czaktuální vstupné zjistíte zde

Tipy na výlety v okolí

Asi 3 km od Dolní Rožínky je westernové městečko Šiklův mlýn. Při cestě na opačnou stranu můžete po 8 kilometrech navštívit historické město Bystřici nad Pernštejnem. Třetím tipem je gotický hrad Pernštejn, vzdálený 11 km.

Nabídka ubytování v Bystřici nad Perštejnem

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář