Strašidelný zámek Draxmoor – Dolní Rožínka


Draxmoor strašidelný zámek v obci Dolní Rožínka je pro vás to pravé, pokud máte rádi to lehké mrazení, když svítí úplněk a v dálce vyjí vlci, líbí se vám strašidelná místa a ponuré bytosti vystupující ze stínů.

Jak strašidelný zámek (hrad) Draxmoor najít?

Jak už to u strašidelných zámků bývá, je kdesi daleko za sedmero horami, a to v samém srdci Českomoravské vrchoviny. Najdete jej někde mezi Žďárem nad Sázavou, Křižanovem a Bystřicí nad Pernštejnem, v obci Dolní Rožínka. Stojí vedle velkého rybníku a uvidíte jej hned z hlavní cesty, nemůžete se splést. Venkovní fasáda bývalé zámecké sýpky, zrekonstruované do dnešní podoby, vás nenechá na pochybách, že jste přesně na tom správném místě.

Strašidelný zámek Draxmoor otevírací doba

Letní sezona

30.6. – 2.9.2018: 9:30 – 18h

Víkendy v květnu: 10 – 17h

Prohlídka strašidelného zámku Draxmoor

Strašidelný zámek Draxmoor - Dolní Rožínka

Za recepcí  si můžete prohlédnout první místnost, muzeum legend. U vstupu vás uvítá čarodějnice, míchající v kotli lektvar.

Další zastávkou je kinosál s obří mluvící hlavou čarodějnice a s 3D uvítací projekcí.

Po schodech se vydáte na samotnou prohlídku. Vstříc monstrům a příšerám. Všude panuje tajuplné přítmí, z něhož na vás nečekaně vyskakují roztodivné masky. Jestli to dosud vypadalo jako pohoda, tak tam už se opravdu budete bát.

Do vyššího patra se dostanete strašidelným výtahem, blikají v něm světla a hýbe se, jako by měl upadnout.

Interiér je skvěle pojatý přesně v duchu strašidelných příběhů. Uvidíte obrovského gryfa, místnost s hroby a s další mluvící hlavou čarodějnice. Čeká vás svítící podlaha, rodina Drákuly, rytíř s drakem, žabí princ a spousta dalších překvapení.

A nakonec podzámčí

Prohlídkou zábava nekončí, venku je připravena řada dalších atrakcí a příšerek, občerstvení a stánek se suvenýry.

Web: Strasidelny-zamek.czaktuální vstupné zjistíte zde

Tipy na výlety v okolí

Asi 3 km od Dolní Rožínky je westernové městečko Šiklův mlýn. Při cestě na opačnou stranu můžete po 8 kilometrech navštívit historické město Bystřici nad Pernštejnem. Třetím tipem je gotický hrad Pernštejn, vzdálený 11 km.

Nabídka ubytování v Bystřici nad Perštejnem