Stratford nad Avonou – město Williama Shakespeare


Když se řekne Stratford nad Avonou, většině lidí se vybaví jediné jméno: William Shakespeare. Pravděpodobně nejslavnější rodák anglického městečka se zasloužil o to, že do Stratfordu každoročně míří tisíce turistů, aby prozkoumali místa související s tímto slavným, uznávaným spisovatelem.

Ať už jste však vyloženými fanoušky Shakespeara nebo ne, návštěva Stratfordu stojí za to.

Stratford nad Avonou

Stratford nad Avonou v Anglii

Socha Williama Shakespeara shlížejícího na návštěvníky Stratfordu
Socha Williama Shakespeara shlížejícího na návštěvníky Stratfordu

Chaloupka Anne Hathaway

Památek souvisejících se Shakespearem můžete navštívit hned několik. Jednou z nich je chaloupka Anne Hathaway, Shakespearovy manželky, jejíž dobové vybavení vás ihned spolehlivě přenese do jiných časů. Za zmínku stojí i přilehlé zahrady, které po ruchu městečka zapůsobí uklidňujícím dojmem. Chaloupka není příliš velká, takže vám její prohlídka nezabere příliš mnoho času, a po jejím zhlédnutí je dobré se vydat do dalšího historického místa, kterým je Shakespearův rodný dům. Shakespearova ducha sice v domě nepotkáte, ale blíže se seznámíte s jeho začátky a díky vysvětlivkám šikovně umístěným napříč jednotlivými místnosti se pravděpodobně dozvíte i něco nového.

Úchvatný interiér kostela Holy Trinity Church
Úchvatný interiér kostela Holy Trinity Church

Divadlo a festivaly

Shakespeare nejvíce proslul díky svým divadelním hrám, takže příliš nepřekvapí, že ani ve Stratfordu není o divadelní vyžití nouze. Kromě stálých společností se ve Stratfordu konají divadelní festivaly, takže když se do městečka vypravíte během sezóny, zkuste se poohlédnout, jestli zrovna nedávají představení, které by vás zaujalo. Výběr většinou bývá velký, takže se nemusíte bát, že byste si nenašli vhodnou hru. Koho pak vůbec nezajímá Shakespeare a divadlo, může zavítat například na motýlí farmu, do místního architektonicky skvostného kostela Holy Trinity Church nebo se jednoduše vydat na procházku po Stratfordu. V turistické sezóně sice podobný nápad nebudete mít sami, ale díky malebnosti centra městečka na tuto procházku, stejně jako na Stratford samotný, hned tak nezapomenete.

Web: www.stratford-tc.gov.uk

Booking Stratford-upon-Avon

Další články z Velké Británie:

Napsat komentář