Střížovický vrch v Ústí nad Labem


Střižák, jak se hovorově označuje Střížovický vrch, je pohodový kus města Ústí nad Labem. Protože bydlím nedaleko, řekl bych, že toto místo znám víc než dobře.

Napsat tento článek mě napadlo ve chvíli, kde jsem zde byl s dětmi a jiná rodina s dítětem sem asi „zabloudila“ a ptala se mě, co zde je zajímavého, že prý slyšeli, že to zde je pěkné.

Střížovický vrch – Střižák

Inu, pěkné to tady je, jak pro turisty, kteří mohou projít několik zdejších turistických tras, tak i pro cyklisty, jež zde mohou jezdit jak lesem, tak i po louce, nebo kolem rybníka.

Ten, pokud je v zimě zamrzlý, slouží pro obyvatele nedalekých čtvrtí Klíše, Bukov a Všebořice jako přírodní kluziště a zimní stadion v jednom. Takže bruslení zdarma a ještě na čerstvém vzduchu zaručeno.

Hned vedle tohoto rybníka je restaurace Pohoda, u níž najdou milovníci dráhu pro horská kola. Často se zde pořádají závody MTB Cup, takže můžete přijít, posedět venku na zahrádce u restaurace a koukat, jaké triky to ty závodníci umí.

Asi 300 metrů od restaurace je také psí cvičiště, pokud máte pejska, který potřebuje vycvičit, co je mi známo, tak to je jediné místo v Ústí nad Labem.

Kudy na Střižák autem

Ze Všebořic ulicí Lipová ž na kopec a zde zaparkujete, případně se dáte vlevo a dojedete až k restauraci.

Z Klíše, kde z kruhového objezdu „Na hvězdě“ pojedete ulicí Střižovická a  poté po „nic moc cestě“ až k psímu cvičáku.

Kudy na Střižák pěšky

Kolem restaurace Sauna půjdete směrem k tenisovým kurtům Pod svahem a zde vlevo do kopce lesem a vyjdete na rozcestí na kopci. Zde se dáte vlevo k restauraci, případně rovně k rybníku, kolem kterého k této restauraci také dojdete.

Fotogalerie Střížovického vrchu

Mapa

Kam ještě v Ústí n.L.

Na jídlo

Na rozhlednu

S dětmi

Do bazénu

Napsat komentář