Studijní pobyt v zahraničí – Antibes Francie


V lednu roku 2020 jsem se zúčastnila dvoutýdenního jazykového pobytu zprostředkovaného cestovní agenturou Student Agency. Jednalo se o studijní pobyt za účelem zlepšení schopností v místní jazykové škole a seznámení se s místní kulturou.

Lokalita pro jazykové pobyty

Městečko Antibes se nachází v luxusní a velmi vyhledávané lokalitě Cote-d´Azur na jihu Francie. Leží přímo na pobřeží Středozemního moře a je obklopené velmi vyhledávanými turistickými atrakcemi jako jsou města Cannes, Monako nebo Nice. Jde o prosluněnou lokalitu (i v lednu je zde teplé, jarní počasí), která nabízí mnoho kultury i krásné přírody. Čekají vás nádherné písečné pláže a azurově modré pobřeží, stejně tak jako nádherné vily, architektura, přístavy, hrady a mnoho kulturních památek a dalších atrakcí.

Antibes Francie

Ubytování v hostitelské rodině

Cestovní agentura Student Agency nabízí pro tento typ pobytů ubytování v hostitelské rodině. To vám ještě více pomůže ponořit se do jazyka, který se učíte, stejně tak jako ještě blíže poznat místní kulturu včetně bydlení nebo kuchyně. K dispozici budete mít vlastní pokoj a koupelnu, v některých domácnostech i Wi-Fi připojení a rodina studentům zajišťuje snídani i večeři. Oběd si zase budete moci pořídit v kantýně v jazykové škole nebo v restauraci kdekoli ve městě.

Místní rodiny jsou na ubytovávání zahraničních studentů zvyklé, a tak vás jistě přijmou srdečně a přátelsky. Nemusíte se tedy bát žádných komplikací – a kdyby přeci jen nějaké nastaly, je vám k dispozici nonstop zákaznická linka cestovní agentury, která se postará o jakékoli problémy a zařídí případné změny.

Jazykové kurzy ve škole Centre Internacional d´Antibes

Místní jazyková škola je velice vstřícným a příjemným prostředím. V rámci pobytu absolvujete vstupní test, kterým se zařadíte do třídy odpovídající úrovně. Kurzy budou tak přizpůsobeny, abyste se co nejvíce posunuli svými jazykovými schopnostmi dál. Budou vám poskytnuty učebnice a všechny potřebné studijní materiály a hodiny jsou vedené profesionálními lektory.

Pokud se v průběhu pobytu rozhodnete zůstat déle, není problém jen zajít do místní kanceláře a pobyt si prodloužit. V rámci studia v místní jazykové škole si také můžete vytvořit mnoho nových přátel – poznáte se totiž s dalšími zahraničními studenty z celého světa a mnoha zemí. Třídy nejsou rozdělené podle věku, takže budete spolupracovat se studenty všech věkových kategorií.

Kultura a památky v okolí

V okolí města Antibes i přímo v něm je mnoho míst, kam zavítat ve svém čase. Můžete navštívit například slavný festival v Cannes, místní hrad Le Fort Carré, muzeum Pabla Picassa nebo třeba místní farmářský trh s lokálními produkty a potravinami. Nezapomeňte si také udělat výlet alespoň na jednu z mnoha místních malebných pláží, nebo si prohlédnout místní přístav Port Vauban, kde často kotví jachty a lodě slavných osobností.

Doprava

Doprava je zajištěna letecky na letiště v Nice a odsud se můžete dostat autobusem, taxíkem nebo si nechat přímo od Student Agency zajistit odvoz až přímo k hostitelské rodině.

Další varianty jazykových pobytů od Student Agency

Agentura SA pořádá podobné jazykové pobyty pro děti, mládež, středoškoláky i dospělé do mnoha zemí a destinací. Můžete si tedy vybrat z nespočtu jazyků a lokalit a přizpůsobit si svůj jazykový pobyt přímo svým potřebám a očekáváním. Agentura nabízí varianty méně intenzivních jazykových kurzů, kdy má student školu jen dopoledne a odpoledne má volný čas na výlety a poznávání kultury.

Pokud je vaším cílem intenzivnější jazykové zlepšení, můžete si zvolit intenzivnější pobyt kdy máte lekce ve všední dny dopoledne i odpoledne a volný čas na výlety či koupání u moře máte o víkendu. Stejně tak délka pobytu je čistě vás.

Pro koho jsou jazykové pobyty v zahraničí určené?

Jazykový pobyt je ideální pro všechny, kteří chtějí prožít akční dovolenou nabitou novými poznatky a odvést si i nové jazykové schopnosti. Může se například jednat o krásný dárek pro studenta, který si kvůli škole potřebuje zlepšit jazykovou úroveň a zároveň chce trochu poznat kulturu, jejíž jazyk se učí.

Pobyt může být dobrou zkušeností a bezpečným způsobem poznání odlišné kultury, protože je vše zajištěno cestovní agenturou. Také může jít o ideální způsob strávení dovolené při zaměstnání, kvůli kterému můžete mít potřebu zlepšit si například angličtinu nebo němčinu kvůli komunikaci s klienty.

Celkové hodnocení zájezdu a cestovní agentury

Celkově mohu jazykové pobyty od agentury Student Agency vřele doporučit. Cestovní agentura se postará o vše, co je pro zájezd potřeba, od letenek přes ubytování, stravu nebo školné – a vy si tak můžete jen užívat pobyt a o nic se nestarat. Jde o ideální zájezd pro každého, koho baví a zajímá studium cizích jazyků a kultur a v místní škole jsou vítáni všichni – od úplných začátečníků po pokročilé mluvčí.

V případě zájmu si k pobytu můžete připlatit i jazykovou zkoušku (angličtina FCE nebo CAE, francouzština DELF a mnoho dalších).

Cena

Vybrat si můžete z nabídky více než dvaceti exotických destinací studijních pobytů ZDE. Pokud vás zaujal přímo zájezd do této lokality a zajímáte se o francouzský jazyk, navštivte přímo profil tohoto kurzu ZDE. A šťastnou cestu!