Svatá Hora u Příbrami je známé poutní místo


Nezaměnitelnou dominantu nad Příbramí tvoří již po dlouhá staletí Svatá Hora. Celé mariánské poutní místo bylo vystavěno v letech 1659-1670 podle návrhu italského architekta Carla Luraga. Dříve toto místo spravovali jezuité, od roku 1861 Svatou Horu spravuje Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele – Redemptoristé.

Svatá Hora Příbram

Svatá Hora Příbram - poutní místo

V roce 2015 prošla Svatá Hora celkovou a nákladnou rekonstrukcí. Díky této rekonstrukci se návštěvníkům otevřely nové možnosti prohlídkových okruhů. Celý areál lze projít s průvodcem, který Vám poví informace k historii Svaté Hory, okomentuje některé obrazy v ambitech, podíváte se do rohových kaplí a společně navštívíte baziliku.

Svatá Hora Příbram - poutní místo 3

Zpřístupnilo se také svatohorské sklepení a zvonice.

Svatá Hora Příbram - poutní místo 2

Pod novou prodejnou upomínkového zboží bylo zhotoveno nové Svatohorské poutní muzeum, ve kterém si návštěvník prohlídne šatičky pro sošku Panny Marie Svatohorské, předměty, které se našly během rekonstrukce, zhlédne prezentace a animované příběhy z dějin Svaté Hory.

Na Svaté Hoře se také pravidelně pořádají bohoslužby, křtiny a svatby. Pravidelně sem také přicházejí poutníci z celého světa.

Více informací o Svaté Hoře naleznete na www.svata-hora.cz.

Objednání prohlídky je možné na telefonu +420 318 429 943 nebo na e-mailu prohlidka@svata-hora.cz

Kam dál v Příbrami a okolí

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář