Svatý Mořic Švýcarsko – horské středisko v Alpách


Chystáte se autem na dovolenou a nevíte do které evropské destinace se vydat? Máme pro Vás typ na okouzlující a nezapomenutelný zážitek ve Švýcarském středisku St. Moritz.

Švýcarsko patří mezi turisticky velmi oblíbenou zemi. Nabízí neuvěřitelné množství kulturních i přírodních zajímavostí.

Pokud se do Švýcarské destinace chcete vydat vlastním automobilem nebo karavanem, musíte mít s sebou platný cestovní pas nebo občanský průkaz, technický průkaz od vozidla a doklad o pojištění vozidla (zelená karta).

Do Švýcarska se osobním automobilem dostanete přes Německo a budete si muset zakoupit zahraniční dálniční známku. Švýcarsko není od České republiky daleko, jak si mnozí z Vás myslí. Cestu můžete zvládnout za krásných 8 hodin. Délka trasy závisí na konkrétní trase, kterou si sami zvolíte.

Do Alp můžete jet i autobusem.

Svatý Mořic Švýcarsko - jezero

Středisko St. Moritz

Horské středisko St. Moritz (Svatý Mořic) se nachází v nadmořské výšce 1 800 m na jižní straně Alp. Svatý Mořic je plný nedotčené a drsné přírody, která je tajuplnou pro milovníky atrakcí. Rozkládá se na březích jezera Moritzer.

rezervujte ubytování

Toto horské středisko je od Prahy vzdáleno 660 km. Jede se přes Mnichov. Pokud využijete cestu přes Rakousko, počítejte s poplatky okolo 8 eur, což je zhruba 216 Kč za dálniční známku za 10 dní.

Svatý Mořic St. Moritz Švýcarsko 01

I když Švýcarsko není nijak levná destinace, Svatý Mořic patří k oblasti s mnoha sporty. Co se týká zimních sportů, hostilo Švýcarsko již dvakrát olympijské hry pod vrcholy Berninských Alp.

Lyžování

Lyžování si lze v okolí Mořice skvěle užít ve třech střediscích. Jde o Corviglii, Corvatsch a Diavolezza. Střediska ve výšce nad 1000 metrů nad mořem, kde si lyžování báječně užijete.

Turistika

V létě je Svatý Mořic ideální na pěší turistiku. Hory nabízí kouzelné výhledy jak na jezero St. Moritzersee, tak na okolní pohoří. Z vyhlídky Via Tinus můžete sledovat Panoramata zdejší lokality Svatý Mořic. Ještě výš leží Salastrains. Místo s výškou 2048 metrů. Dalšími zajímavostmi je Chantarella, Alp Suvretta, Trutz nebo El paradiso.

Svatý Mořic St. Moritz Švýcarsko 02

Přímo ve městě, lze spatřit několik architektonicky zajímavých budov, kostelů a hlavně mnoho obchodů. Mezi vyhlášené patří švýcarská čokoláda.

Svatý Mořic St. Moritz Švýcarsko 03

Pokud necháte své auto na jednom z několika parkovišť (některé za 5 CHF, okolo 120 Kč), můžete se svézt místním železničním expresem, se zážitkovou jízdou přímo přes Alpy.

Středisko Svatý Mořic má bohaté využití jak v zimě, tak i v létě.

Ubytování ve Svatém Mořici