Svinoústí (Swinoujscie) Polsko – dovolená i ubytování na 1*


Při hledání vhodné dovolené se asi jen málo kdo zaměří na naší sousední zemi, kterou je Polsko a konkrétně letovisko Svinoústí. V drtivé většině případů se opřeme o tradiční destinace v podobě italských či španělských pláží.

Svinousti Polsko

Určitě nezapomeneme na Chorvatsko či Řecko nebo stále populárnější Sunny Beach v Bulharsku. Polsko má však také své nezapomenutelné kouzlo se špetkou originality. Baltské moře předesílá skvělé zázemí pro turisty, dobrodruhy i rybáře současně. Rybaření v polském Baltu zde je velmi oblíbené.

Jak cestovat autem do Polska jste si zde již mohli přečíst (dovede vás sem silnice E 65) a že ubytování najdete na webu Booking.com také už určitě víte.

V tomto článku se zaměříme na město Ústí nad Svinou (Svinoústí) ležící na severozápadním cípu Polska v těsné blízkosti s německou hranicí.

Swinoujscie v Polsku má překrásné písčité pláže

svinousti polsko 1

Polsko není jen největším výrobcem potravin v Evropě, ale rovněž dokáže nabídnout skvělé lokality pro trávení dovolené. Město Svinoústí okouzlí krásnými a především dlouhými plážemi svažujícími se do azurově modrého moře.

Písečná pláže ale není to jediné, co se v tomto městě a přilehlých oblastech nachází. Lenošení na písčitém podkladu lze během krátkého okamžiku vyměnit za dobrodružnou výpravu do zdejšího 170 let starého lázeňského parku.

Swinoujscie se rozprostírá celkem na 44 ostrovech, které se stávají útočištěm pro ptáky a místní rybáře. Vyhlášenou ptačí rezervaci naleznete na ostrově Karsibor.

Historie, současnost i budoucnost

Za povšimnutí stojí i historicky významný maják, který jakoby dohlíží na chod celého města rozprostírajícího se pod ním. Pokud se na něj vydáte, poskytne vám senzační pohled jak na širé moře, tak i do vnitrozemí. Maják má na výšku 68 metrů, čímž se stává statisticky nejvyšším majákem v rámci celého pobřeží Polska. Za zmínku stojí i fakt, že ze všech čtyři a čtyřiceti ostrovů jsou obydlené pouze tři z nich. Uznam dominuje jako turistická destinace číslo jedna. Wolin je přístavní oblastí průmyslového centra a o Karsiboru jsme hovořili výše. Město působí celkově velice příjemně a nabízí jak výtečné pohostinství, služby, tak historické památky.

Svinoústí Polsko a ubytování

Penziony i apartmány zde nabízí ubytování (accommodation), pro milovníky kempování je ve Swinoujscie (Svinoústí, Swinoústí) kemp Autocamp Relax a kdo si rád pospí na kvalitních postelích, bude vyhledávat hotely. Recenze – hodnocení hotelů zde také najdete.

rezervujte ubytování

Oblíbené hotely jsou:

Hotel Koral (dom wczasowy)

Hotel Graal

Hotel Polaris

Apartment Platan

Hotel Kryton

Hotel Tryton

Kamping Relax – levné ubytování pro každého

Apartmány Apartnet Apartamenty przy promenadzie

 

Co vidět ve Svinoústí – zajímavosti, výlety, fotografie

Muzeum mořského rybolovu

Větrný mlýn – maják

Písečná duna

Zábavný park – Dinopark

Pevnost Anděl

Wikipedie – historie

Důležité odkazy

Swinoujscie mapy – mapa Google Svinoústí

Předpověď počasí na Yr.no

Svinoústí webkamera (web kamery)

Swinoujscie trajekt – Świnoujście – Ystad

Zdejší cestovní agentury pořádají lodní výlety trajektem ze Svinoústí do jižního Švédska a Dánska, ale trajekt Bielik vás doveze i přes řeku Swinu nebo do města Medzizdroj (Medzyzdroj), kde je také přístav.

Možnosti lodních výletů jsou zde velké, určitě si vyberete. Jezdí nejen lodní linka Svinoústí – jižní Švédsko, ale na výlety lodí trajekty Svinoústí – Rujána.

Dovolená na Baltu v Polsku ve Swinoujscie je skvělá.

1 komentář u „Svinoústí (Swinoujscie) Polsko – dovolená i ubytování na 1*“

  1. Existuje v létě lodní výlet ze Svinoústí do Štětina a stejný den zpět?

Napsat komentář