Swanage v Anglii je vesnice, kterou stojí za to navštívit

Swanage je sice malá vesnička, o které málokdo slyšel, ale za mě je to určitě jedno z nejkrásnějších míst v Anglii, které stojí za to navštívit.


Swanage Anglie

Vesnice se nachází na úplném jihu ostrova, což už může napovědět o počasí. Narozdíl od jiných větších měst na severu Anglie, jako jsou například Liverpool nebo Manchester, je počasí ve Swanage (hlavně v létě) mnohem méně „upršené“ a při troše štěstí i výrazně teplejší. V letních měsících se můžete slunit na některé z okolních písečných pláží nebo přímo na „Swanage Beach“, kterou můžete využít i k nejrůznějším vodním sportům a aktivitám od jízdy na vodním skútru až po lovení krabů.

Anglie Swanage záliv

Podél pláže je několik restaurací, kde si můžete dát tradiční „fish and chips“, tedy rybu s hranolkama. Během letních prázdnin (červenec, srpen) zde můžete potkat turisty z celé Anglie, ale i z jiných zemí. Jeden z hlavních důvodů návštěvy Swanage je totiž „Carnival Week“, což je týdenní letní festival plný hudby, piva, jídla a zábavy, který se většinou koná na přelomu července a srpna.

Swanage Carnival Week

Swanage je také známá pro svou krásnou panenskou přírodu. V okolí vesničky je nespočet pěších stezek podél přírodních útesů a pláží, skrz rozsáhlá pole nebo přes kopce, ze kterých si můžete vychutnat nepopsatelné výhledy na moře.

Swanage útesy

V létě je také možno využít autobusovou dopravu, díky které se můžete dostat na místa, jako je například „Durdle Door“ (součást pobřeží „Jurassic coast“, které se v roce 2001 zapsalo do památek UNESCO) nebo pláž Studland, na jejímž konci se nachází trajekt, který vám urychlí přepravu do a ze Swanage. Z Londýna se dostanete přímým spojem společnosti National Express až do centra Swanage zhruba za 3 hodiny. Další zajímavá místa k návštěvě jsou určitě města Bournemouth a Pool, Dorset Waterpark nebo Corfe Castle.

Swanage Durdle Door

Na jednom z kopců, se kterými musíte počítat, pokud se chcete procházet ve Swanage a okolí, se nachází jazyková škola Harrow House. Škola nabízí kurzy anglického jazyka a plno nejrůznějších sportů a aktivit pro děti i dospělé z celého světa. Studenti mohou využít ubytování přímo ve škole nebo u některé z místních rodin. Harrow House úzce spolupracuje s organizací Land and Wave, která organizuje nejrůznější „outdoorové“ aktivity, jako je například lezení po skalách, skákání z útesů, paddleboarding nebo také bushcraft (kurz přežití v přírodě).

Příprava na surfování

Pokud jste radši na tancování a „party“, pak doporučuji zajít do místního klubu „Bar One“. Neočekávejte však žádný zázrak, přece jen jste na vesnici . V létě je nejlepší den na návštěvu klubu středa (We Love Wednesdays), kdy jsou všechny panáky zlevněné na pouhou jednu libru. A to se vyplatí!

Ubytování – booking

I přes to, že Swanage je malá vesnice, můžete si zde a v okolí vybrat z více jak 50 ubytování, od menších penzionů, až po lepší hotely.

Swanage Quay

Ve Swanage si zkrátka najde své snad úplně každý, od dětí, přes důchodce až po psí mazlíčky, které tady vlastní skoro každá rodina. Návštěvy určitě nebudte litovat!

Harrow House tenisové kurty

Autor: Petra Masopustová

Související:

Napsat komentář