Tallinn – poklidné hlavní město Estonska

Tallinn je hlavní město Estonska město a přístav na pobřeží Baltského moře. Projděte si jeho středověké centrum, úzké uličky s kavárničkami a s obchody se suvenýry, zajděte si na vyhlídku města a nasajte mořský vzduch na vyhlídce u přístavu.


V Estonsku cítíte jak atmosféru Pobaltí, protože je podobné dalším pobaltským zemím, ale také vám prostředí připomíná Skandinávské země. V centru je nejenom spousta Estonských obchodů a barů, ale i Finských. Také zde narazíte na mnoho Finů, kteří přijeli na nákupy levné vodky.

Tallinn Estonsko

Tallinn Estonsko 2

Co dělat v Tallinnu

Centrum není velmi rozsáhlé, tudíž vám na prohlídku bude stačit den nebo dva. Ale rozhodně se vyplatí historické jádro města navštívit. Kromě Starého města, zvaného Vanalinn, tu však je i park a další zajímavosti.

Nejdůležitějším místem je rozhodně Staré město a jeho středověké hradby. Na náměstí, kde je i městská radnice, je středověká hospoda, kde si můžete pochutnat na losí polévce či jiném severském tradičním jídle s losím masem.

Co mě nejvíce zaujalo bylo Muzeum středověkých mučících nástrojů. I když na TripAdvisor muzeum lidé hodnotí spíše jako průměr, takže pokud vás toto téma příliš neláká nebo už jste něco podobného viděli, prohlídka není nezbytná.

Tallinn Estonsko 3

Významná místa a památky

Chrám svatého Alexandra Něvského – jedna z dominant města je krásný ruský pravoslavný chrám.

Tallinn Estonsko 4

Náměstí Svobody s obrovským křížem, který je památníkem, připomínající estonskou válku o nezávislost v letech 1918-1920.

Park a palác Kadriorg – rozlehlý park a barokní palác postavený pro Kateřinu I. carem Petrem Velikým. Nedaleko parku najdete také sochu a památník Rusalky a prezidentský palác.

Tallinn Estonsko 5

Estonské umělecké muzeum (Kumu Art museum) – sbírky estonského umění od 18. století do současnosti. Naproti budově si povšimněte starého majáku.

Na skok do Helsinek

Doporučuji zkombinovat výlet do Tallinu s výletem do Helsinek, kam se z Estonského přístavu doplavíte za pouhé dvě hodiny lodí.

Levné ubytování v Tallinnu

Napsat komentář