Tallinn – poklidné hlavní město Estonska


Tallinn je hlavní město Estonska město a přístav na pobřeží Baltského moře. Projděte si jeho středověké centrum, úzké uličky s kavárničkami a s obchody se suvenýry, zajděte si na vyhlídku města a nasajte mořský vzduch na vyhlídce u přístavu.

V Estonsku cítíte jak atmosféru Pobaltí, protože je podobné dalším pobaltským zemím, ale také vám prostředí připomíná Skandinávské země. V centru je nejenom spousta Estonských obchodů a barů, ale i Finských. Také zde narazíte na mnoho Finů, kteří přijeli na nákupy levné vodky.

Tallinn Estonsko

Tallinn Estonsko 2

Tallinn Estonsko

Centrum není velmi rozsáhlé, tudíž vám na prohlídku bude stačit den nebo dva. Ale rozhodně se vyplatí historické jádro města navštívit. Kromě Starého města, zvaného Vanalinn, tu však je i park a další zajímavosti.

Nejdůležitějším místem je rozhodně Staré město a jeho středověké hradby. Na náměstí, kde je i městská radnice, je středověká hospoda, kde si můžete pochutnat na losí polévce či jiném severském tradičním jídle s losím masem.

Co mě nejvíce zaujalo bylo Muzeum středověkých mučících nástrojů. I když na TripAdvisor muzeum lidé hodnotí spíše jako průměr, takže pokud vás toto téma příliš neláká nebo už jste něco podobného viděli, prohlídka není nezbytná.

Tallinn Estonsko 3

Významná místa a památky

Chrám svatého Alexandra Něvského – jedna z dominant města je krásný ruský pravoslavný chrám.

Tallinn Estonsko 4

Náměstí Svobody s obrovským křížem, který je památníkem, připomínající estonskou válku o nezávislost v letech 1918-1920.

Park a palác Kadriorg – rozlehlý park a barokní palác postavený pro Kateřinu I. carem Petrem Velikým. Nedaleko parku najdete také sochu a památník Rusalky a prezidentský palác.

Tallinn Estonsko 5

Estonské umělecké muzeum (Kumu Art museum) – sbírky estonského umění od 18. století do současnosti. Naproti budově si povšimněte starého majáku.

Na skok do Helsinek

Doporučuji zkombinovat výlet do Tallinu s výletem do Helsinek, kam se z Estonského přístavu doplavíte za pouhé dvě hodiny lodí.

Levné ubytování v Tallinnu

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář