Teplice leží v severních Čechách a je známé svými léčivými prameny, historickými památkami a pohostinnou atmosférou. Město nabízí bohaté kulturní dědictví, úchvatnou architekturu a řadu možností pro relaxaci a rekreaci.
Jak se dostat do Teplic
Pokud se chcete dostat do Teplic, máte několik možností v závislosti na tom, odkud cestujete a jaký druh dopravy preferujete.
Autem
Do Teplic vede dálnice od Prahy i Ústí nad Labem a také rychlostní silnice od Mostu, takže se sem dá dojet poměrně rychle. Parkování je možné ve zdejším nákupním centru, v týdnu máte 2 hodiny zdarma, o víkendu 3, což na prohlídku města bohatě stačí.

Vlakem
Teplice jsou dobře dostupné vlakem. Často sem jezdí vlaky z Ústí nad Labem nebo od Chomutova. Nově opravené vlakové nádraží je vzdáleno jen 15 minut pěšky od náměstí Svobody, kde je výše zmíněný obchodní dům.
Autobusem
Město je také dostupné autobusovou dopravou. Můžete využít autobusové dopravce RegioJet nebo FlixBus.
Ubytování
Podle hodnocení na serveru Booking.com mezi nejoblíbenější ubytování v Teplicích patří:
Zajímavosti a památky
Před cestou jsem si naplánoval místa, která chci v Teplicích vidět, vytiskl si mapu a vyrazili jsme na okruh. Přijeli jsme autem, takže výchozím bodem bylo OC Galerie.
Ulicí Dlouhá jsme došli na Zámecké náměstí, kde můžete vidět Sloup nejsvětější trojice, dále je zde možné navštívit regionální muzeum, zámek Teplice, který je jednou z dominant města a nabízí krásné zámecké zahrady a bohatou historii, která sahá až do 12. století. Na fotografii vidíte také Pravoslavný chrám Povýšení sv. Kříže i vyhlídkovou věž kostela.

Ulicí Lázeňská (vlevo vzadu) jsme pokračovali kolem minerálního pramenu pravřídla na Lázeňské náměstí, kde je socha W.A Mozarta a velmi mě zaujala Restaurace Věžičky. Na jídlo jsme ale šli jinam.

Odtud můžete vyrazit Rooseweltova do kopce, až dojdeteke zdejší minizoo, kde je vedle pěkné dětské hřiště a také NS Zámecká zahrada. Protože jsme zde byli v únoru, toto místo jsme vynechali a šli na druhou stranu, ulicí dolů až na Laubeho náměstí, kde jsou Císařské lázně.
Císařské lázně v Teplicích jsou známým a historickým lázeňským komplexem, který se pyšní dlouhou tradicí. Historie Císařských lázní sahá do 18. století, kdy byly postaveny jako součást rozsáhlého lázeňského areálu. Lázně byly pojmenovány „císařské“ díky tomu, že je navštěvovalo mnoho evropských aristokratů a členů různých císařských rodin. Komplex byl známý pro svou výjimečnou architekturu a luxusní vybavení.
V Císařských lázních se nachází několik léčebných pramenů s různým složením a teplotami, které se používají pro různé typy léčebných procedur a terapií. Mezi tyto procedury patří koupele, obklady, masáže a další lázeňské služby, které přispívají k regeneraci těla a duše.

Naše trasa vedla dále ulicí Poštovní přes Havlíčkovy sady k nádherné vyhlídkové věži obchodní akademie. Bohužel jsem otevřena jen několikrát v roce.

Opět přes park jsme šli zpět, prohlédli si památník židovské synagogy, která na tom místě stála, než byla za války poničena a ulicí Chelčického došli až ke kostelu svatého Bartoloměje.

Vyhlídkový okruh už se nám pomalu chýlil ke konci, proto jsme ulicí Českobratrská a jen malou částí po Masarykově třídě došli z teplickému Krušnohorskému divadlu. To je známé svým bohatým a rozmanitým repertoárem, který zahrnuje klasické divadelní kusy, moderní dramata, muzikály, opery, balety a další kulturní a umělecké akce. Krušnohorské divadlo hraje významnou roli v kulturním životě oblasti, přičemž pravidelně hostí představení místních i hostujících umělců a souborů.

Jedna z nejznámějších ulic ve městě je právě tato, Krupská. Dříve to bylo centrum nákupů a mnoha obchodů, ty se ale přesunuly do zdejších obchodních center a tak zde najdete v podstatě jen několik prodejen, občerstvení a kaváren. Najdete zde také Infocentrum.

Naši procházku jsme zakončili na náměstí Svobody, kde můžete vidět zleva Muzeum mýdla a dvě radnice, starou a novu.

Lázně Teplice
Ve městě je několik lázeňských domů vhodných pro každého.